1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Azize Tanrıkulu: "Memleketime madalyayla dönmenin gururunu yaşıyorum"
Azize Tanrıkulu: "Memleketime madalyayla dönmenin gururunu yaşıyorum"

Azize Tanrıkulu: "Memleketime madalyayla dönmenin gururunu yaşıyorum"

Pekin Olimpiyatları'nda bayanlar tekvando 57 kiloda gümüş madalya kazanarak Türkiye'nin gururu olan Azize Tanrıkulu memleketi Diyarbakır'a geldi.

A+A-

Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Aydın'ı ziyaret eden Tanrıkulu, önce Türkiye'ye daha sonra memleketi Diyarbakır'a madalyayla dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Başarısının temelinde çok çalışmanın olduğunu anlatan Tanrıkulu, "Olimpiyatlarda ülkeme madalya kazandırdığım için sevinçliyim. Başarmak için çok çalıştım ve karşılığını aldığıma inanıyorum. Bugün Diyarbakır'a geldim. Babamla birlikte Vali Yardımcımız Ahmet Aydın'ı ziyaret ettim. Çok mutluyum." diye konuştu.

Güneydoğu'da sporla ilgilenen çok sayıda gencin olduğunu anlatan Tanrıkulu, onların da başarı elde etmeleri için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Aydın ise genç sporcuyu ödüllendirdi. Azize'nin Diyarbakır'dan olimpiyatlara kadar uzanan başarısının kendilerini gururlandırdığını anlatan Aydın, "İlimizde çeşitli spor dallarında çok sayıda genç var. Azize'nin bu başarısı onlara örnek oldu. Diyarbakır'dan Türkiye yıldızı gençlerimiz de var. Onların büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum. " şeklinde konuştu.