1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aytaç Baran suikastında bir kişi daha yakalandı
Aytaç Baran suikastında bir kişi daha yakalandı

Aytaç Baran suikastında bir kişi daha yakalandı

Diyarbakır’da Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın suikast sonucu katledildiği olayla ilgili olarak gözaltına alınan bir kişinin daha tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

A+A-

Diyarbakır’da Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın silahlı saldırıda katledilmesi ve sonrasında gelişen olaylarla ilgili olarak tutuklanan M. D isimli şahsın sorgusunun tamamlanmasından sonra tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.


Konu ile ilgili olarak Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 9 Haziran 2015 tarihinde saat 15.00 sıralarında Yenişehir ilçesi Şehitlik semti 190’ıncı Sokakta bulunan Yeni İhya-Der önünde gerçekleşen silahlı saldırı sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı olaylarla ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında; olay ile ilgisi olduğu değerlendirilen M.D. İsimli şüpheli şahıs 24 Haziran 2015 tarihinde gözaltına alındığı, şahsın emniyetteki işlemlerinin ardından 25 Haziran 2015 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alındıktan sonra “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçlamasıyla tutuklanması talebi ile Nöbetçi Diyarbakır Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği belirtildi.


Açıklamanın devamında, Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğince sorgusu tamamlanan Şüpheli M.D. İsimli şahsın “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan tutuklanarak Cezaevine gönderildiği belirtildi.


Başlatılan soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler