1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aynı anda 2 bin kişi kitap okudu
Aynı anda 2 bin kişi kitap okudu

Aynı anda 2 bin kişi kitap okudu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da özel bir okul tarafından düzenlenen etkinlikte, öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan 2 bin kişi aynı anda kitap okudu.

A+A-

Sur ilçesindeki özel bir okul tarafından kitap okumanın önemine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, okulun bahçesinde bir araya gelen öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 2 bin kişi 15 dakika boyunca aynı anda kitap okudu. Okunan kitapların, Çınar ilçesine bağlı bir köye gönderileceği belirtildi.

Okulun Genel Müdürü Ahmet Aybak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de kitap okuma seviyesinin çok düşük olduğunu belirterek, etkinliği kitap okumanın önemine dikkati çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Etkinliği bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiklerini kaydeden Aybak, "Yaklaşık 2 bin kişi aynı anda kitap okudu. Kitapları, Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştükten sonra Çınar'ın bir köyüne hibe edeceğiz. Köyde de kitap okuma etkinliği düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Diyarbakır'da herkesin kitap okumasını arzuladıklarını anlatan Aybak, önümüzdeki yıllarda kitap okuyan sayısını artırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Muhabir: Ömer Yasin Ergin, Nurten Aslan
Yayınlayan: Erdem Gültekin

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT