1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aydoğan: Bu savaş Türkiye halklarının savaşı değil
Aydoğan: Bu savaş Türkiye halklarının savaşı değil

Aydoğan: Bu savaş Türkiye halklarının savaşı değil

Diyarbakır'da Özekli Jandarma Karakolu'na yapılan roketatarlı saldırının ardından Kocaköy ilçesine giderek bilgi alan heyette bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, "Bu savaş Türkiye halklarının savaşı değil, bu savaş AKP'nin iktidar savaşıdı

A+A-

Diyarbakır Sur ilçesine bağlı Özekli Jandarma Karakolu'na HPG'liler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırının ardından HDP ve DBP'li yöneticiler, saldırının gerçekleştiği karakolun yakınında bulunan Kocaköy ilçesine giderek bilgi edindi. Saldırının gerçekleştiği karakola giderek incelemelerde bulunan Kocaköy Belediye Eşbaşkanı Affüllah Kar'dan saldırıya ilişkin bilgi alan heyet, daha sonra açıklama yaptı.


'Bu savaş AKP'nin iktidar savaşıdır'


HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, AKP hükümetinin yapmış olduğu savaş politikalarıyla yapmayı planladığı erken seçimle HDP'yi yüzde 10 barajının altında bırakmak olduğunu ifade etti. "AKP'nin geçek planı tek başına iktidar olmaktır. Yani bu savaş bizim savaşımız değil, Kürt halkının savaşı değil, bu savaş PKK'nin savaşı değil, bu savaş Türkiye halklarının savaşı değil, bu savaş AKP'nin iktidar savaşıdır" diyen Aydoğan, şöyle devam etti:

"Bizim olmayan bu savaşa kendi çocuklarımızı ve Türkiye halklarının çocuklarının ölmemesi ve öldürülmemesi için alet etmeyeceğiz. Bunun için bulunduğumuz her yerde ve her zeminde AKP iktidarının bu savaşına karşı çıkacağız. İşte bu yüzden ve bu sebeple bu günde buradayız. Yeni çatışmalı bir süreç içerisinde yaşanan çatışmanın sonuçlarını halkımızdan öğrenmek ve karşı çıkmak için buradayız. Burada ölen askerlerde Türkiye halklarının mazlum ve yoksul çocuklarıdır. Biz hiç kimsenin bu savaşta ölmesini istemiyoruz. Biz HDP olarak barış ve müzakere için meydanlarda olacağız." 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler