1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aydın Erdem Kayapınar'da anıldı
Aydın Erdem Kayapınar'da anıldı

Aydın Erdem Kayapınar'da anıldı

Diyarbakır'da polis kurşunuyla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Aydın Erdem için ismi verilen Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim ve Destek Evi'nde anma programı yapıldı.

A+A-
Diyarbakır'da polis kurşunuyla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Aydın Erdem için ismi verilen Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim ve Destek Evi'nde anma programı yapıldı.Polis kurşunuyla yaşamanı yitiren Aydın Erdem ölümünün dördüncü yılı dolaysıyla Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim ve Destek Evi'nde anma programı yapıldı.
 
Aydın Erdem'i anmasına Kayapına Belediye başkan yardımcıları Aynur Yılmaz, İhsan Avcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardeş, Gaziler Mahalle Meclisi üyeleri, Kadın Meclisi üyeleri, Barış Anneleri, okul arkadaşları ve yüzlerce kişi katıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmada konuşan Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, “ Devlet geçmişte faali-meçhul cinayetler Kürt halkını karşı vahşi cinayetler işledi. Daha sonra sokak ortasında gençleri katletti. Son zamanda ise savaş uçaklarıyla, Rojava'da çetelere destek vererek bu kirli politikasını sürdürüyor. Aydın Ermem arkadaşımız Diyarbakır'daki demokratik bir gösteri sırasında polis tarafından katledildi. Kürt halkı bu uğurda yaşamını yitirenlerinin mücadelesine sahiplenmesi ve yükseltmesi katillere en büyük cevaptır. Geçen hata Diyarbakır'da yapılan gençlik kurultayına katılan on binlerce genç Aydın Erdem ve şahsında tüm şehitlerin mücadelesine sahip çıktığını göstermiştir “ şeklinde konuştu.
 
Anmada daha sonra Aydın Erdem'in yaşamını anlatan film gösterime yapıldı. Gösterim sırasında katılımcıların birçoğunun ağlaması dikkat çekti. Anma eğitim destek evinde öğrenim gören çocukların Aydın Erdem için yazdığı şiirlerin okunmasıyla son buldu. 
 
 

HABERE YORUM KAT