1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Avustralya Büyükelçisi Larsen Diyarbakır'da
Avustralya Büyükelçisi Larsen Diyarbakır'da

Avustralya Büyükelçisi Larsen Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Avustralya Ankara Büyükelçisi James Larsen, Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

A+A-

Avustralya Ankara Büyükelçisi James Larsen kentteki temasları kapsamında Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aksoy, göreve yeni başlamasına rağmen yaptığı incelemelerde Diyarbakır'ın son zamanlarda turizm ve sanayi alanında güzel bir ivme yakaladığını gördüğünü ifade ederek, özellikle çözüm sürecinin ardından Diyarbakır'ın refaha kavuştu söyledi.

Vali Aksoy, "Bu refah ve huzurun en çok da sanayi ve ticaret alanına yansıdığını görüyoruz. Diyarbakır'a özellikle yatırım yapmayı düşünen iş adamlarına büyük kolaylıklar sağlandığını da söyleyebiliriz. İlimizin 6. Bölge Teşvik Programına alınmasının ardından yatırımların arttığını görüyoruz. Diyarbakır'daki bu yükselişi en zirveye taşıyacağına inanıyorum. Bu vesile ile sizin aracılığınızla Avustralyalı iş adamlarımıza da ilimize yatırım çağrısında bulunuyoruz" dedi.

"DİYARBAKIR'A YATIRIM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Diyarbakır'a çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip incelemelerde bulunmak üzere geldiğini belirten Büyükelçi James Larsen, "Diyarbakır, farklı medeniyet ve kültürlerin beslendiği birçok anlamda önemi olan bir merkez. Bizler de bugün bu önemli şehri tanımak ve bazı temaslarda bulunmak için buradayız.

Gelmeden önce yaptığım araştırmalarda Diyarbakır'ın son zamanlarda birçok anlamda atağa kalktığını görüyorum. Sizden önce Gaziantep'e yatırım yapan iş adamlarımız ile görüşmüştüm. Onlarla tekrar görüşüp Diyarbakır'a yatırımlar yapmalarını sağlamak için bizler de çalışacağız. Her tarafı tarih kokan bu şehir ile bağlarımızın olması bizleri de çok mutlu eder" şeklinde konuştu.


(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT