1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Avukatlar fedakarca hizmet etmektedirler'
'Avukatlar fedakarca hizmet etmektedirler'

'Avukatlar fedakarca hizmet etmektedirler'

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Aydın Altaç, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

Yayımladığı mesajında avukatların savunmanın ve yargının temel unsurlarından biri olduğunu belirten AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Aydın Altaç, avukatların 'Adalet mülkün temelidir' anlayışı ile toplumdaki hak ve özgürlüklerin savunucusu olduklarını ve fedakarca hizmet ettiklerini söyledi.

Avukatların insanların haklarını savunmada ve demokrasinin işleyişinde büyük sorumluluklar yüklendiklerine dikkat çeken Altaç, "Türkiye'yi demokrasi ve insan hakları bakımından çağdaş bir ülke haline getirme yolunda çaba gösteren AK Parti, bu çaba doğrultusunda birçok reformları gerçekleştirirken, yargı sisteminin de sorunlarını, hizmet standartlarını ve fiziki ihtiyaçlarını iyileştirmek ve çağa uygun hale getirmek adına önemli adımlar atmıştır.

Atılan bu adımlara paralel olarak avukatlarımızın mesleki sorunlarıyla ilgilenmek ve bu sorunları en aza indirmek de bizim öncelikli görevimiz olacaktır. Savunma hakkını yerine getirmek üzere bu saygın mesleği ifa eden avukatların kamu vicdanının ve adil yargılanmanın temini için çok önemli bir vazifeyi üstlendiklerini herkesin bilmesinde yarar var.

Bu duygu ve düşüncelerle ben de bir avukat olarak kamu vicdanına ve yasalara bağlı olarak mesleklerini icra eden tüm avukat meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutlar mesleklerinde ve yerine getirdikleri savunma görevlerinde ve çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT