1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Avni Mutlu'dan Diyarbakır'a vefa
Avni Mutlu'dan Diyarbakır'a vefa

Avni Mutlu'dan Diyarbakır'a vefa

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır'daki sıradan bir mahalle düğününe gönderdiği çiçek ve mesajla çifte mutluluk diledi.

A+A-
Diyarbakır Valisi iken kentte çok sevilen ve 'Halkçı Vali' olarak anılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır'daki sıradan bir mahalle düğününe gönderdiği çiçek ve mesajla gerçekten de halkın Valisi olduğunu bir kez daha gösterdi.
 
2005-2007 yılları arasında 2 yıl süre ile Siirt Valiliği yaptığı sırada halk tarafından çok sevilen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 2007-2010 yılları arasında 3 yıl süre ile Diyarbakır Valiliği görevinde bulundu.
 
Siirt ve Diyarbakır'da görev yaptığı süreler içerisinde halkla diyaloğu çok iyi olan Mutlu, vatandaş tarafından çok sevildi. Kah eşofmanıyla, kah tişörtüyle gece ve gündüz sıkıntıda olan vatandaşın yanında biten Vali Mutlu'ya bölge halkı, 'Halkçı Vali' ismini uygun gördü.
 
Diyarbakır'da birçok kişinin evine eşi Gül Mutlu ile konuk olarak kendisinin de halk çocuğu olduğunu her fırsatta dile getiren Hüseyin Avni Mutlu, 11 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Valiliğine atandı. Atamanın üzüntüsünü yaşayan vatandaşa hitaben, "Ben görev gereği bir başka yere gidebilirim ancak yüreğimin bir yarısı daima burada kalacak" diye seslenen Vali Mutlu, Diyarbakır'dan hiç kopmadı.
 
VATANDAŞIN GÖNLÜNÜ BİR KEZ DAHA FETHETTİ
 
Diyarbakır'da herhangi bir yas veya düğüne sürekli mesajlar gönderen, acı üzüntü ve sevinçlerini paylaşan Vali Mutlu son olarak, Diyarbakır'daki sıradan bir mahalle düğününe gönderdiği çiçek ve kutlama mesajıyla vatandaşın gönlünü bir kez daha mest etti.
 
GENÇLERE MUTLULUK DİLEDİ, NASİHATTE BULUNDU
 
Diyarbakır'ın Sur İlçesinde bulunan Sur Düğün Salonu'nda Öztürk ve Tuz ailesinin Mutlu gününe çiçek gönderen Vali Mutlu, mesajında yüreğinin bir yarısının hala Diyarbakır ve bölge halkıyla olduğunu ifade ederek, Zeynep ve Mehmet Şerif çiftine mutluluk diledi. Gençlere nasihat da bulunan Vali Mutlu, aile birliğinin öneminden söz etti.
 
"BİZ KENDİSİNDEN RAZIYDIK ALLAH TA ONDAN RAZI OLSUN"
 
Vali Mutlu'nun okunan mesajının ardından salonda bulunan birden fazla kişi hem duygulandı hem de ayakta alkışladı. Vali Mutlu'nun bu hareketiyle ilgili değerlendirmede bulunan düğün sahipleri, Vali Mutlu'dan razı olduklarını her fırsatta belirttiklerini ifade ederek, "Biz kendisinden razıydık Allah'ta ondan razı olsun. Önemli olan budur. Yöneticilik idarecilik budur. Hiç halkından haberi olmayan bir Vali ile olan bir Vali bir olur mu? Devlet büyüklerimiz de bu gerçeği gördükleri için dünya kenti olan İstanbul gibi bir yerin Valiliğine getirildi. Bizim dualarımız hep onunladır. Onu çok özledik yolu buralara düşerse onu baş ve göz üstüne ağırlar misafir etmek isteriz. Allah yardımcısı olsun" diyerek sevgilerini belirttiler. 

HABERE YORUM KAT