1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Av bayiinde ruhsatsız silah ele geçirildi
Av bayiinde ruhsatsız silah ele geçirildi

Av bayiinde ruhsatsız silah ele geçirildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da bir av bayiine düzenlenen operasyonda 19 ruhsatsız tüfek ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Şeyh Şamil Mahallesi’nde bir iş yerine yaptığı operasyonda toplam 19 adet ruhsatsız tüfek ve 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

 

Emniyetten yapılan açıklamada, “21 Ağustos 2015 günü saat 20.10 sıralarında Şeyh Şamil Mahallesi Emek Caddesi üzerinde bir av bayiinde KOM Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu operasyonda iş yerinde 12 adet kısa namlulu ve tabanca tipi dipçikli ruhsatsız pompalı tüfek, 7 adet tek kırma tabir edilen ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam olarak 19 adet ruhsatsız tüfek, yine aynı iş yerinin çelik kasası ve tavan arasında yapılan aramalarda 1 adet 7.65 milimetre, 1 adet 9 milimetre çapında toplam 2 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 2 adet şarjör ve 12 adet 7.65 milimetre çapında dolu fişek olmak üzere toplamda 2 adet ruhsatsız tabanca, 19 adet ruhsatsız tüfek ele geçirildi.

 

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla ve titizlikle devam edilecektir” denildi.


(YRT-İİ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler