1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atletlerden büyük başarı
Atletlerden büyük başarı

Atletlerden büyük başarı

Diyarbakırlı atletler, Erzurum'da önemli başarılara imza attı. 462 sporcunun yer aldığı müsabakalarda Diyarbakırlı atletler hem erkeklerde hem de kızlarda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

A+A-

Erzurum'da düzenlenen Doğu'nun Yıldızları Atletizm Yarışmaları'nda Diyarbakırlı atletler hem kızlarda hem de erkekler de üçüncü oldu.

15-16 Haziran tarihlerinde yapılan ve 29 ilden yüzlerce sporcunun yer aldığı müsabakalarda Diyarbakırlı atletler önemli başarılara imza attı. 16 takımın mücadele ettiği kızlar yarışmaları sonunda Diyarbakırlı atletler üçüncülük kupasını kaldırdı.

Toplam 462 sporcu katıldı

Diyarbakır Atletizm İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu, kızlarda 224, erkeklerde ise 238 sporcunun yer aldığı müsabakaların büyük çekişmeye sahne olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Erzurum'da yapılan yarışmalar zorlu müsabakalara sahne oldu. Toplamda 462 sporcunun yarıştığı müsabakalarda hem erkelerde hem de kızlarda üçüncü olmak önemli bir başarıdır. Şampiyonada dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyorum.”

 “Önemli müsabakalar var”

Diyarbakır'ın atletizmde zamanla çok daha iyi olacağını belirten Özaydoğdu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Önümüzde çok önemli müsabakalar var. Türkiye'nin metropollerinde yapılacak müsabakalarda önemli başarılar elde edip Diyarbakır'ın adını duyuracağız. Bunun için yapılan hazırlıkları sıkı bir şekilde sürdürüyoruz.”

HABERE YORUM KAT