1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atletizmi geliştirme porojesi il seçmerleri sona erdi
Atletizmi geliştirme porojesi il seçmerleri sona erdi

Atletizmi geliştirme porojesi il seçmerleri sona erdi

Diyarbakır'da yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi İl Seçmelerinde Atatürk Ortaokulu iki branşta şampiyon çıkardı, müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu.

A+A-

Atletizm Federasyonu tarafından atletizmin alt yapısını güçlendirmek amacıyla yıllar önce uygulamaya konulan Atletizmi Geliştirme Projesi'nin bu yılki Diyarbakır etabı Seyrantepe'deki kros parkurunda yapıldı.

İlk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler arasından kız ve erkek olmak üzere 250 sporcunun katıldığı müsabakalarda Atatürk Ortaokulu 1500 metre erkekler ve 2000 metre erkeklerde 2 şampiyon çıkardı. Diğer kategorilerde ise 700.Yıl Ortaokulu ve Dicle Fatih İlköğretim Okulu'nun öğrencileri birincilik kürsüsüne çıktı.

İLK 6'YA GİRENLER BÖLGE ŞAMPİYONASINA GİDİYORLAR

Kategorilerinde dereceye giren sporcular 25 Nisan'da Elazığ'da yapılacak Bölge şampiyonasında Diyarbakır'ı temsil edecek.

Kategorilerinde ilk 6'ya giren sporculara madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Akın Erim, Atletizm federasyonu İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu, Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Erhan Kardaş ve Atletizm Federasyonu MHK üyesi Şükrü Onat verdi.

İŞTE DERECEYE GİREN SPORCULAR

1500 METRE KIZLAR:

1- Leyla Işık (Diyarbakır 700. Yıl Orta Okulu ),

2-Selda Bati (Diyarbakır 700. Yıl Orta Okulu ),

3-Fatma Güldalı ( Diyarbakır Eczacılar Orta Okulu) ,

4-Avşin Yeşil (Diyarbakır Çelebi Eser Orta Okul),

5-Sultan Uğurkan (Diyarbakır Mevlana Halit Orta Okulu ),

6-Yağmur Bozdan ( Diyarbakır 700. Yıl Orta Okulu)

1500 METRE ERKEKLER :

1- Ömer İçlek (Diyarbakır Atatürk Orta Okulu) ,

2- M.Şirin Fidanboy (Diyarbakır 700. Yıl Orta Okulu ),

3- Cihan Akın (Diyarbakır Atatürk Orta Okulu ),

4-Mustafa Özmez (Çınar Ziya Gökalp Orta Okulu),

5- Yusuf Yılmaz (Diyarbakır Vali Ünal Erkan O.Okulu) ,

6- Emre Demir(Diyarbakı -Atatürk Orta Okulu)

BÜYÜKLER KATEGORİSİNDE TABLO

2000 METRE KIZLAR :

1- Fatma Kaya Kocaköy-Atatürk Orta Okulu ,

2-Goncagül Balta(DiyarbakırKoşuyolu Orta Okulu ,

3- Sibel Korkutal   (Çermik YİBO),

4-Nurten Mafrak(Hazro Kırıktaş O.O),

5- Selamet Doğulu (Hazro Kırıktaş O.O) ,

6-Dilek Yıldız (Kulp Barış O.O.)

2000 METRE ERKEKLER:

1- Taner Kurtboğan(Dicle Fatih İ.Ö.O ),

2- Enes Cuşa (Diyarbakır Çelebi Eser Orta Okulu),

3- Musa Atagün(Lice Orta Okulu),

4-Mehmet Çetin(Dicle İmam Hatip Orta Okulu),

5- Ramazan Akalp (Çınar Ziya Gökalp Orta Okulu),

6-Şemal Aksoy (Lice Çeper Orta Okulu)

HABERE YORUM KAT