1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atletizm'de 'Milli' sevinç
Atletizm'de 'Milli' sevinç

Atletizm'de 'Milli' sevinç

Kayapınar Belediyespor bünyesindeki atletlerden 4'ü Türkiye seçmelerinde başarı göstererek mili takıma seçildi. Sporcular Nisan ayında yapılacak Balkan Şampiyonasında yarışacaklar. Başarılı öğrenciler Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret ederek desteklerind

A+A-

BİNLERCE SPORCU ARASINDA GELEN BAŞARI

Kayapınar Belediye bünyesinde çalışmalarını yürüten atletizm takımının 4 sporcusu 28 Mart'ta  Balıkesir'de  yapılan Türkiye seçmelerinde dereceye girerek mili takıma seçildiler. Binlerce sporcunun katıldığı seçmelerde yıldız bayanlar kategorisinde Kayapınar Belediyesi adına katılan Yeter Aslan Türkiye 1'incisi, yürüyüş kategorisinde Süleyman Baytar 2'inci,genç erkeklerde Şehmuz Alpakaya 3'üncü,yıldız erkeklerde Hüseyin Dağdelen ise 3'üncü oldu. Gösterdikleri başarıyla mili takıma seçilen dört sporcu 20 Nisan Balıkesir Ayvalık'ta yapılacak Balkan Şampiyonasında milli takım adına yarışacaklar.

 Seçmelerde başarı gösteren sporcular ve antrenörleri, Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Başkan Vekili Mahmut Dağ ve Başkan Yardımcısı İhsan Avcı sporcuları başarılarından dolayı kutladılar.

'TESİS HAMLEMİZ BİTMEK ÜZEREDİR'

Ziyarette konuşan Dağ, “ Gösterdiğiniz bu başarılardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediyemizi ve kentimizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için sizleri kutluyorum. Bölgemizde ve genel anlamda bu spora ilgi olmamasına rağmen kısıtlı imkânlarla bu başarıyı göstermeniz önemli. Bundan sonrada belediyemizin katkılarıyla bu başarılarınızı sürdüreceğinize inanıyorum. Belediye olarak her zaman arkanızda olacağız. Bölge gençlerine kısıtlı imkânlar sunulduğu zaman imkânsızlıkları başaracaklarını gösterdiniz. Belediye tarafından yapılan spor tesisimiz bitme aşamasına geldi. Bu tesiste birçok spor dalında çalışma imkânı olacaktır. Bu tesisin faaliyette girmesiyle daha büyük başarılar elde edilecektir. Bu anlamda tesis gençlerimiz için büyük bir olanak sağlamış olacak “ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT