1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Atilla Kaymaz'dan 1 Mayıs mesajı
Atilla Kaymaz'dan 1 Mayıs mesajı

Atilla Kaymaz'dan 1 Mayıs mesajı

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Kaymaz mesajında, "İşçi ve emekçi kardeşlerimiz, ülkemizin büyümesi ve istikrar içinde gelişmesi, belirlenen hedeflere ulaşması sürecinde önemli bir role sahiptir" dedi. 


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün provokasyonlardan uzak şenlik havasında gerçekleşen etkinliklerin barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını dileyen Kaymaz, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım seçimlerinde taşeron işçilere verdiği kadro sözünü tuttuğunu hatırlatarak bu 1 Mayıs’ın işçiler nezdinde farklı bir öneme sahip olduğunu vurguladı. 
Kaymaz açıklamasının devamında şunları kaydetti. 


"Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanların üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum. Bu anlayışla, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum." 

HABERE YORUM KAT