1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Atık pil toplayan okullara ödül
Atık pil toplayan okullara ödül

Atık pil toplayan okullara ödül

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Çevre Koruma Müdürlüğü'nün atık pil toplama çalışması kapsamında başlattığı kampanya sonucunda en fazla pil toplayan ilk üç okula ödül verildi.

A+A-

Çevre Koruma Müdürlüğü'nün atık pillerin çevre ve halk sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla başlattığı çalışma sonucunda en fazla pil toplayan okullar ödüllendirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elkaan, okul yöneticilerini ağırladı. Elkaan, Çevre Bakanlığı'ndan atık pilleri toplama yetki belgesi alan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneği ile ortak çalışma yürüttüklerini anımsatarak, “Bu kapsamda yapılan eğitim çalışmasının ardından kent genelindeki okullara 250 adet kentteki AVM'lere 50 adet ve dilekçe ile başvuran kurum ve kuruluşlara 48 adet olmak üzere toplam 348 adet atık pil kutusu dağıtıldı. Şubat 2013 ortalarından Nisan 2013 sonuna kadar yürütülen çalışmalar sonucunda 25 ayrı okuldan toplam 1327 kilogram atık pil toplandı” dedi. Kampanyaya aktif olarak 23 okulun katıldığını söyleyen Elkaan, en fazla pil toplayanlara teşekkür etmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla ödüllendirmek istediklerini belirtti.

Elkaan; Kırklardağı İlköğretim Okulu'na fotokopi makinesi, Çermik Aynalı Ortaokulu'na laboratuar seti, Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'ne ise satranç eğitim panosu ile birlikte satranç takımları hediye ederek, duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT