1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Atık pil kampanyasında dereceye giren okullara ödül
Atık pil kampanyasında dereceye giren okullara ödül

Atık pil kampanyasında dereceye giren okullara ödül

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 'Atık piller çöpe değil geri dönüşüme' adıyla sürdürdüğü kampanya kapsamında dereceye giren okullara ödülleri verildi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevlendirilen Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile çevreye zarar veren atık pillerin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla ortak yürüttüğü çalışma kapsamında başlattıkları 'Atık piller çöpe değil geri dönüşüme' kampanyasında dereceye giren okullara ödül verildi. 


Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç ve okul temsilcileri katıldı.

Katılan tüm okullara teşekkür eden Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş, dereceye giren okulları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Kampanyaya katılan ve dereceye giren 5 okula teşekkür belgesi ve ödülleri verildi.

Kampanyada topladığı 315 kilogram pille birinci olan Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'ne masa tenisi, 257 kilogram atık pille ikinci olan Şehitlik Meslek Lisesi'ne spor seti, 196 kilogram atık pille üçüncü olan Diclekent Ortaokulu, 57 kilogram pille dördüncü olan 700. Yıl Ortaokulu, 30 kilogramla beşinci olan Çınar Bayırkonak 80. Yıl Ortaokulu'na da satranç seti verildi.


Ayrıca dereceye giremeyen ama topladıkları piller için bütün okullara teşekkür belgesi verilecek.

(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler