1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Atik, Ak Parti İktidarı ülke için bir şanstır
Atik, Ak Parti İktidarı ülke için bir şanstır

Atik, Ak Parti İktidarı ülke için bir şanstır

DİYARİNSESİ.ORG (ÖZEL HABER) - Ak Parti'den Diyarbakır Milletvekili Aday adayı olan İş adamı Abdullah Atik, Türkiye'nin geleceği ve çözüm sürecinin devamı için Ak Parti iktidarının güçlü bir şekilde sürmesi gerekmektedir" dedi.

A+A-
Atik, çözüm süreci ile birlikte gerek Diyarbakır'da, gerekse bölgede büyük bir barış ve huzur süreci olduğunu, bunun hem ülke ekonomisine çok büyük rahatlama, hem de bölgeye huzur getirdiğini söyledi.   
 
"AK PARTİ'NİN KARARLI DURUŞU"
 
Sadece bölge insanı değil, Kürt-Türk ayırt etmeksizin herkesin bu sürece destek olması ve dört elle sarılması gerektiğinin altını çizen Atik şunları söyledi: "30 yıldır bölgede devam eden savaş ortamı iktidarımızın dik ve kararlı duruşu ile birlikte son bulmuştur. Barış ve çözüm süreci için sadece bu bölge insanı değil, tüm ülkemiz sahip çıkmalıdır. 
 
Özellikle Sayın Cumhurbaşkanızın bu yöndeki çabaları, bölgeden çok büyük destek almaktadır.  Sadece bölgenin değil tüm ülkemizin refah ve huzuru için çözüm sürecine sonuna kadar herkes destek olmalı, sahip çıkılmalıdır. Bu nedenle Ak Parti iktidarının güçlü şekilde devam etmelidir.
 
 
"SIRADA İSTİHDAM VAR"
 
Diyarbakır'ın en önemli sorunu öncelikle çatışma ve savaş ortamının sona ermesiydi. Bu büyük sorun bizim iktidarımızla sağlandı. Şimdi diğer en önemli sorun bölgedeki ve Diyarbakır'da  süren işsizlik sorunudur. Bu sorunu aşmak tarım alanlarını suya kavuşturmaktan geçmektedir. Özellikle yapımları kısa süre sonra tamamlanacak olan Silvan ve Kral Kızı barajlarının hayata geçmesiyle birlikte bölgede istihdam yönünden çok ciddi yatırımlar olacaktır. Sulama kanallarının tamamlanması, yeni tarım alanlarının açılması buradaki işsizliği tamamen bitirecek, hatta diğer kentlerden bölgemize ithal iş gücü getirecektir.
 
 
"3 BİN BAYAN İSTİHDAMI"
 
Çok geniş bir aile yapımız var, yıllardır siyasetin içindeyiz, aile olarak Ak Parti iktidarının devamını hatta daha güçlü gelmesi için çalışmaktayız. Kentimizin sorunlarını yakından bilen biri olarak aday oldum. Bu bir bayrak yarışıdır, bizden önce bu görevi yerine  getiren ve hizmeti olanlara teşekkür ediyoruz. İstihdam ve işsizlikle ile ilgili ciddi girişimleri olduğunu ve bu konuda en az 3-4 bin bayan için tekstil konusunda istihdam sağlayacaklarını belirten Atik, kısa süre sonra bu projeyi hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT