1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Atatürk stadı,yeni stad bitmeden yıkılamaz'
'Atatürk stadı,yeni stad bitmeden yıkılamaz'

'Atatürk stadı,yeni stad bitmeden yıkılamaz'

Tüm Diyarbakır'lıların ortak görüşü şöyle oldu “ Atatürk stadı , yeni stad bitmeden yıkılamaz.

A+A-
Diyarbakır'lılar Atatürk stadı konusunda üzgün ve dertli,tüm yetkililerin bu konuya olumlu şekilde el atılması istenmektedir.
 
Diyarbakırspor taarftarı Nejat Önal,yaptığı açıklamada, “ Atatürk stadı konusu TOKİ'nin ayak oyunlarına kurban edilmek isteniyor. Bu stad yıktırılmak isteniyor. Daha yeni yapılacak  stadın yüzde 5'şi bitmiş  bu ne demek yani yeni stad ancak 800 günde bitirilir demektir.  Toki bazılarına rant kapısı açmak istiyor:
 
Buna kent valisi, Milletvekilleri ve Diyarbakır Büyükşehir belediyesi izin vermemelidir. Çünki Diyarbakırspor'un maç yapacak stadı yoktur. Bizler demiyoruzki Atatürk z-stadı yıkılmasın diye. Yeni Stad bitirilsin takımımız gitsin maçlarını oynamaya başlasın, ondan ne yaparlarsa yapsınlar. Tüm Diyarbakır halkı ve spor severler bu kunuda kararlıdırlar. Stad bitirilmeden, Atatürk stadının yıktırılmasına karşıdırlar. Yanlış bir adım atılmamalı, bu konu ciddi bir konudur. Bazılarına peşkeş çekilmemelidir Atatürk stadı.
 
Örnek Şanlıurfada yapılan stad. Yenisi bitirildi takımları orada oynuyor. Bu her taraftar böyle. Bu konuda Diyarbakır halkı olarak yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Kaş yapalım diye göz çıkartmasınlar. Bizleri anlasınlar yeni stadı bitirip Atatürk  stadını yıksınlar. Her yetkiliyi bu konuda duyarlı olmaya ve göreve davet ediyoruz. Atatürk stadı yıkılmamış, çokmemiş, niye seyirci sayısını azatlılar sahte raporlarla . “ dedi
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT