1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadının yerine ne yapılacak belli değil
Atatürk stadının yerine ne yapılacak belli değil

Atatürk stadının yerine ne yapılacak belli değil

Diyarbakır’lı spor severlerin nefretini kazanan, rahatlıkla Diyarbekirspor’un bir sezon daha oynayabileceği Atatürk stadı,ayak oyunlarıyla adeta birilerine kurban edildi.

A+A-

İstenilseydi, istemediler keyfi kararlarla bazıların maşa kullanıp Diyarbekirspor’uda başarısız kılacak oldu bittilerle Atatürk Stadını 2016 – 2017 sezonunda Diyarbakır’lı futbol severleri Şılbedeki Seyrantepe’de stada mahküm ettiler. Seyrantepe’deki statta 2 takım oynuyor birde kupa var 40 tan fazla maç oynanacak. Kesinlikle o stad  zemini bu maçların yükünü kaldıramaz, bunu tüm yetkililerde biliyor.

Ama göz göre göre göz yumuldu.  ‘Yıkım kararı var’ gerekçesiyle Diyarbekirspor’un bu sezon maçlarını burada oynamasına izin verilmeyen Atatürk Stadı’nın yıkımı ile ilgili şu ana kadar hiçbir somut çalışma yapılmadığı ortaya çıktı. 

1960 yılından hizmete giren 56 yıllık Atatürk Stadı için 2016-2017 sezonu başlamasına az bir süre kala yıkım kararı alınması kentte tartışmalara ve tepkilere yol açmıştı. Ancak devletin ilgili kurumları,bu konuda kesinleşen karar olduğuna dikkat çekerek stadı maçlara kapatmış ve Diyarbekirspor maçlarını Seyrantepe’de oynamak zorunda bırakılmıştı. Ne var ki şu ana kadar stadın yıkımı ile ilgili somut bir gelişme olmaması dikkat çekiyor.

Sadece stadın altındaki iş yerleri boşaltılırken,stadın yıkımı ile ilgili çalışmalara başlamışta, başlamamamışta sanki ne olacak. Kenteki tüm iş yerlerine, iş yapanlarabüyük ekonomk katkısı olan Atatürk Stadı çevrenin en hareketli yeriydi. Tarihi bir stadı adeta defterden silenler bunun elbetteki kin ve nefretle anılacaklar.

HABERE YORUM KAT