1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadının durumu nedir
Atatürk stadının durumu nedir

Atatürk stadının durumu nedir

Diyarbakırspor’un maçlarını oynadığı Atatürk stadının durumunun bir netlik kazanmaması Diyarbakır’daki spor severleri üzüyor ve yetkililerden acil açıklama bekliyor.

A+A-

Diyarbakır’a kent dışında yapılacak denen ve inşaatı istenilen gibi devam etmeyen lafla yüzde 10’nu tamamlandığı belirtilen, tabiî ki lafla belirtilen arena stadının yerine bilindiği gibi Atatürk stadı TOKİ’ye verilmişti. Mesut Canan, Fethi Sonar, Cavit  Güler isimli Diyarbakır’lılar yaptıkları açıklamada, “ Geçen  sezon Atatürk stadında Diyarbakırspor zar, zor oynadı. Bile bile bakım yaptırmıyorlar.

TOKİ uydurtma ve düzmece raporlarla stadın seyirci sayısını 4600 kişiye indirdi. Her zaman diyoruz ve ispatta ederiz Atatürk stadında bir çatlak, bir patlak veya bir çökme yok. Bugüne kadar ölümde yok. Bunu dememizdeki gaye şu. Biz taraftarlar olarak yeni stat bir an evel bitirilsin.

Sayın il valimiz şu açıklamayı yapmıştı “ Stad  2017 yılının 7 ayında tamamamlanır “ diye. Bunu sayın valimizde biliyor, herkeste  o tarihte mümkünatı yoktur. Eğer TOKİ bir yıkım başlatırsa Diyarbakırspor maçların nerede oynayacak.Seyrantepedeki Diyarbakır Buyükşehir Belediyespor’un maçlarını derme çatma bir statta oynadığını görüyoruz. Biz yetkililerden kesin bir açıklama bekliyoruz. “Ne olacak bu Atatürk stadının durumu “ diye

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler