1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk Stadının durumu içler acısı
Atatürk Stadının durumu içler acısı

Atatürk Stadının durumu içler acısı

Diyarbekirspor’un maçlarını oynadığı Atatürk Stadının içi ve dışı içler acısı.

A+A-

Tribünler kırık koltuklarla dolu, dış görünümü ise rezalet bir görünüm veriyor. Ne yazıkki Atatürk stadının durumu içler acısı durumda fakat en ufak bir düzenleme yoluna gidilmiyor.


Diyarbakır Atatürk Stadı tribünlerinde  ve çevresindi 1969 yılından beri en ufak çökme, yıkılma olmadığı halde TOKİ’nin düzmece raporalarıyla  stad seyirci kapasitesi 4600 kişi ile sınırlandırılmıştı. Yeni yapılan stadın resmi kayıtlara göre 1996 yılının 7 ayı, fakat, şuanda yüzde 15 biten stadın o tarahte bitirilmesinin imkansız olduğuda biliniyor. Stadın ancak 1997 yılının ortalarında ve sonlarında tam manasıyla hazır vaziyete gelceğide öne sürülüyür. Diyarbakır’lı futbolseverlerin yetkilerden istediği, bu kötü manazara arz eden bakımsız ,stada giren futbol severlerin beton zeminde veya kırımk koltuklarda oturtulması acınacak bir manzara arz ediyor. Misafir takımların kente gelen taraftarları Atatürk stadının haline gülüyorlar.


Diyarbakır Atatürk Stadı, Diyarbakırspor'un maçlarını oynadığı, Diyarbakır'daki stadıdır. 1960'da inşa edilen ve daha sonra ışıklandırılan stadyumun 12.963[1] kişilik bir kapasitesi vardır. Stadın eski olması sebebiyle seyircilerin güvenliği için kapasite 4.600'le sınırlandırılmıştır. Tamamı koltuklu olan stadyumda kapalı devre kamera sistemi de mevcuttur. Yeni yapılacak Diyarbakır Arena'nın tamamlanması ile kullanım dışı bırakılacaktır.


Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde yer alan stadyum, Türkiye Kupası 1999-00'da final maçı olan Antalyaspor-Galatasaray maçına ev sahipliği yapmıştır. 2000 yılında ise stadyum ışıklandırılmış ve oynanan ilk gece maçında Diyarbakırspor, Şanlıurfaspor'u 3-0 mağlup etmiştir.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler