1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadının çim zemini 60 derecede korunuyor
Atatürk stadının çim zemini 60 derecede korunuyor

Atatürk stadının çim zemini 60 derecede korunuyor

Türkiye genelinde mevsim normallerinin çok üstünde bir sıcaklık yaşayan Diyarbakır’da Diyarbekirspor’un maçlarını oynadığı Atatürk stadının çim zemini 60 derece sıcaklığa karşın yapılan devamlı bakım nedeniyle korunuyor.

A+A-

Yoğun ve devamlı bakım aşırı sıcakta çim zemini koruyor.Diyarbakır’da yeni yapılan 33 bin kişilik stadın 2017- 2018 futbol sezonunda maçların oynanmasına hazır olacak.

Bu nedenle Diyarbekirspor 2016 – 2017 futbol sezonunda da Atatürk  stadında oynayacak maçlarını. Yetkililer son sezon olmasına bakmazsızın 60 derecede kavurucu sıcakta sebahtan akşama kadar nöbet beklercesine çimlerin süper bakımını büyük öz veriyle sürdürüyorlar.

Atatürk stadı yetkilileri, yaptıkları açıklamada, “ bilindiği gibi kentimiz Türkiye’nin an sıcak kentidir bu durum  uzun günlerdir sürmektedir.Mevsim normallerinin çok çok üstünde seyreden sıcak hava çim bakım ekibini adeta Atatürk stadında nöbet tutturmaktadır. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çimlerimizi adeta gözleri gibi bakım yapıyorlar.Ligler bu hafta sonu başlıyor. Stadımızın çimleri hazır vaziyette lig maçlarını beklemektedir.

Diyarbakır Atatürk stadında gündüz 13 -00 ve 16- 00 saatleri arasında boğucu aşır nemli bir sıcaklık  hava akımını bile kesiyor. Çimlerimizi çok zor şartlarda bakım yaptırıyoruz. Futbol severlerimiz düz gün bir çim zeminde maçlyarını rahatlıkla izleyebilecekler “ dediler.

HABERE YORUM KAT