1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk Stadında oynamaya devam
Atatürk Stadında oynamaya devam

Atatürk Stadında oynamaya devam

Bugün bazı ulusal gazetelerde yer alan Spor Bakanı Suat Kılıç'ın talimatı ile Atatürk Stadı'nın maçlara kapatılacağı yönündeki haber Spor Bakanlığı tarafından yalanlandı. Yapılan açıklamada, Bakan Kılıç'ın böyle bir açıklaması olmadığı vurgulandı. Diyarba

A+A-
DİYARBAKIRSPOR MAÇLARINI ATATÜRK STADI'NDA OYNAMAYA DEVAM EDECEK
 
Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan ve Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ'la beraber Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Demir'le görüşen Yeni Diyarbakırspor A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı da Atatürk Stadı konusunda sezon başında verdikleri taahhüdün arkasında olduklarını söyledi.
 
 
'MAÇLARIMIZI BURADA OYNAMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
 
 
Yapıcı,”İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı bir karar var ve biz buna uyacağımızı ifade ettik. Zaten bu sezon maçlarımızda seyirci sayısı 4 bin 600'i geçmedi. Bundan sonrası için de bizim açımızdan sıkıntı yok. Yeni stat bitene kadar maçlarımızda burada belirtilen kriterlerde oynamaya devam edeceğiz. Sayın bakanın samimiyetine inanıyoruz. Kentimizin böyle olumsuz olaylarla gündeme gelmesini de doğru bulmuyoruz. Ulusal medyanın tavrı ve Diyarbakır'ı güvensiz şehir göstermesi kabul edilemez. Ancak bu kentin yaşayanları olarak bizler de sağduyulu olmalıyız. Biz kulüp olarak her türlü şiddete karşıyız.” İfadelerini kullandı.
 
 
İL MÜDÜRÜ DEMİR :'MAÇLAR İÇİN ENGEL YOK'
 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Demir de Diyarbakırspor'un maçlarını Atatürk Stadı'nda oynamasında bir engel olmadığını, sadece Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün raporu gereği maçlara 4 bin 600'den fazla seyirci alınmayacağını vurguladı.

HABERE YORUM KAT