1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadı ne olacak?
Atatürk stadı ne olacak?

Atatürk stadı ne olacak?

Diyarbakır'ın kent merkezinde bulunan Diyarbakırspor'un maçlarını oynadığı Atatürk stadının ne olacağı Diyarbakır'ılıların merak konusu oldu.

A+A-
İki tane profesyonel takım olan ama resmi sıfatta stada benziyen tek stad olan Atatürk stadı, stad yapılmadan, rant için birilerine kurban edilmek için erken yıktırılmak isteniyormuş.
 
Diyarbakır'da  yapılacak stadın yüzde 5'şi bitmişmiş hayret diyen ve bir gurup
Diyarbakırspor taraftarı ve futbol sever arkadaşları adına konuşan bir açıklama yapan,  Ramazan Barangol, “ TÜM Diyarbakır'lıları düşündüren bir soru vardı.
 
Diyarbakırspor maçlarını nerde oynayacak. Şu anda Atatürk stadında tribünlerde yıkılma yok, çökme yok, çatlama yok, yalancı ve uydurma ayak oyunları raporlarıyla yıkılma tehlikesi vardır deniyor.İşin içine muhakak para girmiştir. Diyarbakırspor'un maçlarına 4.600 kışıdan fazla giremez diye mağdur ediliyor. Ama parti, festival veye bir konser olursa binlerce kişiye yaranabilmek için kapılar ardına  kadar açılıp tribünler tıklım tıklım ediliyordu. Bunu hiç kimse inkar edemez.
 
Bugüne kadar  Atatürk stadında kim öldü yıkıntıdan.Biz demiyoruzki stad yıkılmasın,yıkılsın ama bitirilsin hazır vaziyete gelsin ondan sonra Atatürk stadı yıkılsın elbetteki bu olacak. Ama Diyarbakırspor mağdur edilmesin stad bitsin ondan sonra ne yapılacaksa yapılsın. 800 gün sonra güya bitecek olan yeni stadın bitmesi beklensin ondan sonra işlemler yapılsın. Tüm diyarbakır milletvekillerini bu konuda göreve ve duyarlı olmaya davet ediyor Diyarbakır halkı.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT