1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadı lige hazır değil
Atatürk stadı lige hazır değil

Atatürk stadı lige hazır değil

Diyarbakır’ın tarihi stadı haliyle birkaç yıl içerisinde TOKİ tarafından yıkılacağı kesin.

A+A-

Fakat bir kaç yıl içerisinde oynanacak maçları kırık, dökük. Olmayan veye ezilmiş koltukları çoğunlukta olan tribünlerde nasıl maç seyredilecek diyor ? Diyor Diyarbekirspor taraftarları.

 


Koltukları son Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında biraz daha görünür şekilde harap olan Atatürk stadında maç izlenmesi çok zor olacak.

 

Yeşil – Kırmızılı. Diyarbekirspor’un sahasında oynadığı hiçbir maçı kaçırmadığını belirten  Okan Aslan isimli taraftar yaptığı açıklamada, “ Bizler birer vatandaşız bizimde konuşmaya hakkımız vardır. Atatürk stadının yerine yapılan stad inşaatı devam ediyor. Bizim isteğimiz yetkililerden şudur. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Yeni sezon kesinlikle 3 sezona kadar hazır olmaz. Bunu herkes biliyor.

 

Fakat Diyarbekirspor’umuz maçlarını oüynayacak Atatürk stadında. Stadın çim zeminine hiç kimse bi şey diyemez. Ama tribünlerini görmeye yetkilileri davet ediyoruz. Gelsinler görsünler, bu tribünlerde nasıl maç izlenirmiş.

 

Acilen maraton tribinünün örte bölümüne olmayan koltuklarını yerine koltuklar monte edilmeli. Kırık, dökük ezilmiş koltukları değiştirilmeli.Vip tribünü çok kötü bir manzara arz ediyor onun yanındaki tribiünlerde aynı. Biz paramızı veri maçımızı izlemek ve takımımızı desteklemek istiyoruz.

 

Beton zeminde ayakta durupmu bu işi yapacağız. Yetkilileri Atatürk stadı konusunda lig başlamadan önce acilen göreve davet ediyoruz “ dedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler