1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadı ile ilgili bir belirginlik yok
Atatürk stadı ile ilgili bir belirginlik yok

Atatürk stadı ile ilgili bir belirginlik yok

Spor toto 3.lig takımlarından Yeni Diyarbakırspor’un maçların oynadığı Atatürk stadı için herhangi olumsuz ve olumlu bir bir durumun olmaması tarafatarları üzmeye başladı.

A+A-

Yeni stad yapılacağı için TOKİ’ye verilen Atatürk stadının akibeti belli olmaması  taraftarları tedirgin etmeye başladı. Konu ile ilgili tam anlamlı bir açıklama bekleyen Diyarbakırspor taraftarlarından Selahattin Vural,bilindiği gibi Atatürk stadının TOKİ’ye verildi.

 

Bunu bildiklerini belirterek, “ Konu ile ilgili geçen ay valilik bir açıklama yapmıştı,  Yeni stadın 2016 yılının 7. ayında tamamlanacağı belirtilmişti. Fakat biz bu açıklamayı yeterli bulmadık. Şöyle bir defa yeni stadın henüz temeli atılmadı. Yüzde  2 si tamamlanmışmış.Yani ortada bir açıklık yok.

 

Yeni sezon açılacak Yeni Diyarbakırspor maçlarını bu stattamı oynayacak ?. TOKİ yıkama başlayacakmı. Yeni Diyarbakırspor’un durumu ne olacak, maçlarını nerede oynayacak. Eğer bu sezonda yıkılmayacaksa niye gözden çıkarılmış her tarafı yıkık dökük bir halde bakımsız.  Atatürk stadının bir yerinde çökme, patlama, yıkılma yok  ama seyirci kapasitesi 4600 kişiye düşürülüp Diyarbakırspor adeta cezalandırıldı.

 

Yetkililerde biliyorki Diyarbakırspor’un Atatürk stadından başka stadı yoktur. Takımımız ve biz Diyarbakırlı futbolseverler mağdur edilmemelidir. Bitirsinler stadlarını kolay kolay bitirileceğede benzemiyor çünki hareketsizlik devam ediyor. Merakla ve sabırla bekliyoruz yeni sezonda stad sorunun ne olacak merak konusu oldu. Detaylı bir açıklama bekliyoruz yetkililerden “ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler