1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atatürk stadı çim zemini 60 derece sıcakta korunuyor
Atatürk stadı çim zemini 60 derece sıcakta korunuyor

Atatürk stadı çim zemini 60 derece sıcakta korunuyor

Spor toto 3.lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor’un maçlarını oynadığı Atatürk stadın çim zemini yoğun bakım gördüğü için 60 dereceden fazla seyreden sıcak havada kurumuyor.

A+A-

Türkiye’inin en sıcak illerinden Diyarbakır’da mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklar yaşam koşullarını etkilerken, Atatürk stadının çimleri süper bakım gördüğü için lige hazır vaziyette maçları bekliyor. Atatürk stadı yetkilileri, yaptıkları açıklamada, “ bilindiği gibi kentimiz Türkiye’nin an sıcak kentidir bu durum  uzun günlerdir sürmektedir.

Mevsim normallerinin çok çok üstünde seyreden sıcak hava çim bakım ekibini adeta Atatürk stadında nöbet tutturmaktadır. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çimlerimizi adeta gözleri gibi bakım yapıyorlar.Ligler bu hafta sonu başlıyor. Stadımızın çimleri hazır vaziyette lig maçlarını beklemektedir. Diyarbakır Atatürk stadında gündüz 13 -00 ve 16- 00 saatleri arasında boğucu aşır nemli bir sıcaklık  hava akımını bile kesiyor. Çimlerimizi çok zor şartlerda bekim yapıyoruz “ denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler