1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Atanamayan öğretmenler Diyarbakır’da eylem yaptı
Atanamayan öğretmenler Diyarbakır’da eylem yaptı

Atanamayan öğretmenler Diyarbakır’da eylem yaptı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da atanamayan öğretmen adayları eylem yaptı. Atanamayan Öğretmenler Platformu, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmaması kararını protesto etti.

A+A-

Grup adına açıklamalarda bulunan müzik öğretmeni Zelal Ayaz, bugüne kadar ataması yapılmadığı için 42 öğretmen adayının intihar ettiğini ve eğitim fakültelerinden başarılı ile mezun olmanın, öğretmen olmak için yeterli görünmediğini ifade ederek, “Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı zaman kaybetmeden atama bekleyen öğretmen adaylarının ve ailelerinin mağduriyetini sonlandırma ve yapılan hatayı telafi etme adına 2016 yılında en az ihtiyaç kadar öğretmen ataması yapmak suretiyle bu yöndeki beklentilere cevap vermelidir” dedi. 

‘Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir’ diyen öğretmen adayları, kötü bir şey istemediklerini, maruz kaldıkları haksız durumun düzeltilmesini istediklerini ve artık çocuklarına, sınıflarına kavuşup, mesleklerini eline almanın haklı gururunu yaşamak istediklerini aktardılar.

Basın açıklamasının ardından toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

(ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT