1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Atama kontenjanları ve taban puanları açıklandı!
Atama kontenjanları ve taban puanları açıklandı!

Atama kontenjanları ve taban puanları açıklandı!

Öğretmenlerin merakla beklediği 2015 atama kontenjanları ve taban puanları açıklandı.

A+A-

 Binlerce öğretmenin başvuru yapacağı Eylül atamaları ile ilgili detayları sizler için derledik. 2015 Öğretmen atama kontenjanları ve taban puanları ile ilgili liste haberimizde yer alıyor.

Milli eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu kişisel Twitter hesabından öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı.
 
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun attığı tweet.
 
''Öğretmen atamaları ile ilgili herhangi bir problem yoktur; atamalar belirtilen takvim doğrultusunda gerçekleştirilecektir''
 
2015 YILI ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ATAMA DUYURUSU

 
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 37 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bugün saat 12 de ilan edileceğini açıklamıştı.
 
Tekin kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Herkese günaydın. Atamayı bekleyen öğretmen adayı arkadaşların sabırsızlıkla beklediği atamaya branşlara ilişkin dağılımı bugün saat 12.00 itibariyle ilan edeceğiz. Herkese başarılar, hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
 
ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN OLACAK?
 
2015 – 2016 öğretman atamları için geri sayım sürüyor ve öğretmen adayları MEB’den gelecek kesin atama tarihi ile branş dağılımları açıklanmasını bekliyor. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 
 
Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve millî sporcuların atamalarına ilişkin başvurular, 4-10 Eylül 2015 tarihleri arasında alınacaktır. Atamalar ise 15 Eylül 2015 tarihinde sonuçlandırılacaktır. 
 
2015 ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI

 

fft16_mf6012065.jpegfft16_mf6012078.jpeg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler