1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Atalay:Diyarbakır umutları arttırdı
Atalay:Diyarbakır umutları arttırdı

Atalay:Diyarbakır umutları arttırdı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da "Kürdistan" ifadesini kullanması ve "cezaevlerinin boşaldığı günleri göreceğiz" demesinin, "iktidarın bu konudaki programının parçaları olduğunu" söyledi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da "Kürdistan" ifadesini kullanması ve "cezaevlerinin boşaldığı günleri göreceğiz" demesinin, "iktidarın bu konudaki programının parçaları olduğunu" söyledi. Atalay, Diyarbakır buluşmasının sürece olumlu katkılar yaptığını da belirtti.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Malatyalı medya mensupları ile yaptığı toplantıda, İmralı sürecine ilişkin gelişmeleri değerlendirdi.

Atalay, Diyarbakır'daki Başbakan Erdoğan-Mesut Barzani buluşmasının süreci olumlu etkilediğini söyledi.

"ŞİMDİ SON DURUM DİYORSUNUZ; ÖNCE TABİ DİYARBAKIR'I ÇOK DEĞERLİ GÖRMEK LAZIM. DİYARBAKIR BİR DÖNÜŞ VE DİYARBAKIR UMUTLARI ARTTIRDI. BEN DİYARBAKIR'DAKİ PARTİMİZİN HER MİTİNGİNE KATILDIM, BUGÜNE KADAR. EN BÜYÜĞÜ BUYDU, EN HEYECANLISI BUYDU, EN COŞKULUSU BUYDU"

Beşir Atalay, Erdoğan'ın Diyarbakır'da "Kürdistan" ifadesini kullanması ve "cezaevlerinin boşaldığı günleri göreceğiz" şeklindeki sözlerine ilişkin soruları da yanıtladı.

"BAŞBAKANIMIZ O KAVRAMLARI KULLANDI. BAŞBAKANIMIZ, 'İNŞALLAH' DEDİ DAĞLARIN BOŞALDIĞI, CEZAEVLERİNİ BOŞALDIĞI GÜNLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ' DEDİ. BUNLAR BİZİM BU KONUDAKİ PROGRAMIMIZIN PARÇALARIDIR, BAŞBAKANIMIZIN SÖYLEDİKLERİ. SAYIN BARZANİ DİYARBAKIR'DA 50 BİN KİŞİNİN ÜZERİNDEKİ BİR TOPLULUĞA KÜRTÇE HİTAP ETTİ. BÜTÜN BUNLAR İLKLERDİR."

HABERE YORUM KAT