25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09

Atalay nabız yoklayacak!

Atalay nabız yoklayacak!

20 Şubat 2013 Çarşamba 13:36

Atalay, “yeni sürece” ilişkin, Diyarbakır'da nabız yoklayacak. STK ve kanaat önderleriyle bir araya gelmek üzere bugün Diyarbakır'a geliyor.

AK Parti Hükümeti'nin “Terör ve Kürt Sorunun” çözümüne yönelik başlattığı “demokratik açılım” sürecinin koordinatörü olarak görülen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bugün Diyarbakır'a geliyor.
 
ATALAY DİYARBAKIR'A GELİYOR

 
Atalay'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyaret özellikle, BDP'nin İmralı'yla yapacağı konuşulan ikinci görüşme öncesine denk gelmesi büyük önem taşıyor. Atalay'ın Diyarbakır'da bulunacağı süre içerisinde bir dizi görüşme ve temasta bulunacak.
 
GÖRÜŞMELERDE BULUNACAK
 

Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcileriylen de bir araya gelecek olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a, Diyarbakır Milletvekilleri ile AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç eşlik edecek.
 
BU AKŞAM KANAAT ÖNDERLERİ
 
Başbakan Yardımcısı Atalay ve beraberindeki AK Parti kurmayları, ilk olarak bu akşam turistik bir otelde Kanaat önderleriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek. Atalay yarında, önceden belirlenen bazı STK ve kurumları ziyaret ederek, görüş alış-verişinde bulunduktan sonra, bir de toplantı yapacak.
 
SÖZ'Ü ZİYARET ETMİŞTİ
 
Atalay, Demokratik açılım süreci içerisinde Diyarbakır'a bir çok kez geliş görüşmelerde bulunmuştu. Atalay bir önceki Diyarbakır gezisinde, Diyarbakır Söz Gazetesi'ni ziyaret edip, demokratik açılım ile bölgedeki yansıma ve beklentiler hakkında görüş alış-verişinde bulundu. Atalay, burdan aldığı nabzı daha sonra rapor halinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletmişti.

Okunma Sayısı : 6016
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com