1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Astım Alerji,şeker ve Romotoloji hastaları zor durumda
Astım Alerji,şeker ve  Romotoloji hastaları zor durumda

Astım Alerji,şeker ve Romotoloji hastaları zor durumda

Bölgenin en büyük hastaneleri arasında yer alan ancak sürekli sorunlarla gündeme gelen Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu kez Romotoloji, Endokrin ve Astım Alerji doktorunun bulunmadığı için hastalar zor durumda.

A+A-

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı hasta ve hasta yakınlarını isyan ettirdi.

Aylardır Romotoloji, astım, alerji ve endokrin doktorlarının olmaması astım ve şeker hastalarını zor durumda bırakıyor. Bütün yaz boyunca peyzaj çalışmaları ve hastane civarındaki işlemlerin yapılmadığı hastanede kış ayına girilmesiyle çalışmalar başlatıldı. Yapılan peyzaj ve park çalışmaları nedeniyle de hastaneye gitmek isteyen hastalar hastaneye yaklaşık 1 kilometre geride indirilerek yürümek zorunda kalıyor.  
 
5 aydır astım ve alerji doktorunun Romotoloji,  Endokrin doktorunun olmadığını belirten hasta yakınlarından, emekli vatandaş Sabri Tekidi şunları söyledi, bir haftadır doğru düzgün fiş alamıyoruz  her hangi bir işlem yapamıyoruz .sistem yok hep söylenen hasta ve hasta  yakınları perişan haldeler “Burası sözde Eğitim ve Araştırma hastanesi ve oldukça gösterişli bir hastane. Ancak içerisinde doğru dürüst doktor yok. Her seferinde övünerek modern büyük hastane yaptıklarını söyleyenler, hastanede doğru dürüst doktor bulunmadığından haberleri var mı acaba?. Bu soruna neden bir çözüm bulunamıyor. 2 milyon nüfuslu bir ilin böyle görkemli bir hastanesinin Romotoloji , Endokrin ve astım Alerji doktorlarının bulunmaması büyük bir ayıp değil mi?. Uzun süreden beri yaşanan bu sıkıntıdan dolayı hastalar diğer hastanelere sevk ediliyor.

Bu hastanelerde yer bulunmamasından dolayı hasta ve hasta yakınları diğer hastaneler büyük sıkıntılar yaşıyor.Aynı zamanda hastane soğuk yepyeni bir hastane ne duruma geldi ,insana verilen değer ortada ve aynı zamanda bir yetkili merci bulamıyoruz gidip şikayetimizi yapalım,Köpekler hastaları ve hasta yakınlarını rahatsız etmekte  Buradan yetkili varsa ,yetkililerimize sesleniyoruz.Allah için  Hastane değil doktor istiyoruz. Adeta lüks bir otel durumunda bulunan doktorsuz bir hastaneyi ne yapalım." diye tepkilerini dile getirdi.


Öte yandan sorunların bitmediği hastanenin çevresinde bütün yaz boyunca çalışmalar yapılmazken kış ayına girilen bugünlerde peyzaj çalışmalarının yapılması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yapılan peyzaj çalışmaları nedeniyle hastaneye gidemeyen otobüsler vatandaşları hastaneye yaklaşık 1 kilometre yürüyüş mesafesinde indiriyor. Bu duruma da tepki gösteren vatandaşlar yapılanların vatandaşa eziyet olduğunu dile getirerek yetkililerin duruma el atmasını istedi.
 
        

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler