1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Aslan gibi destek
Aslan gibi destek

Aslan gibi destek

Cimbom, Temmuz'un 2. yarısında Diyarbakır'a giderek, burada geliri Diyarbakırspor'a bırakılmak üzere bir dostluk maçı yapacak. Bu arada çözüm sürecine de destek verilecek.

A+A-

Galatasaray, çözüm sürecine ve 45 yıl sonra kümeye düşen Diyarbakırspor'a destek vermek için Diyarbakır'a gidiyor. Temmuz ayının 2. haftasında yola çıkacak olan Cimbom, dostluk maçının yanı sıra, alt yapı için okul çalışmaları başlatacak. Diyarbakırspor'un kayyum tarafından görevlendirilen başkanı Abdulkadir Duran'ın, geçtiğimiz günlerde 22 Haziran'daki seçimlere kadar istifa eden G.Saray Başkanı Ünal Aysal ve CEO'su Lutfi Arıboğan ile yaptığı görüşme sonuç verdi.

Diyarbakır'ın davetiyle Sarı-Kırmızılı takım, Temmuz'un ikinci haftasında Diyarbakır'a gitme kararı aldı. G.Saray hem devam eden çözüm sürecine katkıda bulunacak, hem de ekonomik olarak zor durumda olan Diyarbakırspor ile dostluk maçı yaparak gelirini bağışlayacak.

ŞİMDİDEN HEYECANLIYIZ
Cimbom'u en iyi şekilde karşılamak için hazırlıklara başladıklarını söyleyen Diyarbakırspor Başkanı Abdulkadir Duran, “Amacımız çözüm sürecinde G.saray, F.Bahçe, Beşiktaş ve Trabzon'un içinde yer aldığı bir 'Barış Turnuvası'nı Diyarbakır'da düzenlemekti. Ama sezon bitince yapamadık. G.Saray Başkanı Ünal Aysal ile görüşerek, şampiyonluk kutlamasını Diyarbakır'da yapılması teklifinde bulunduk.

Aysal'ın özel kalem müdürü bizi arayarak, yabancı futbolcuların ülkelerine döndüğü ve bazı isimlerin de milli takım kampına gittiği için kutlamaların sönük geçmemesi adına geziyi Temmuz'un 2. haftasına planladıklarını söyledi. Aslan'ın Diyarbakır'a yapacağı gezi, bizi şimdiden heyecanlandırdı. Çözüm sürecine ve bölge futboluna katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT