1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Askeri helikoptere saldırı açıklaması
Askeri helikoptere saldırı açıklaması

Askeri helikoptere saldırı açıklaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği, Hani ilçesi kırsalında personel taşıyan helikoptere yapılan silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

A+A-

Personel taşıyan helikoptere yapılan silahlı saldırıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Diyarbakır Valiliği, saldırın Pkk'lılar tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, saldırıda bir can kaybının yaşanmadığı vurgulanırken, helikopterin onarımı yapıldıktan sonra üs bölgesine döndüğü kaydedildi.

Açıklamada, "12 Mayıs 2014 günü Duru Jandarma Karakol Komutanlığı-Narlı Tepe yakın emniyet üs bölgesinde görev yapan ve Kocaköy Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı emrinde görevli bulunan 17 personelin değişimi maksadıyla Duru Jandarma Karakol Komutanlığı'ndan Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na intikal eden askeri helikoptere Hani ilçesi, Gömeç köyü çağıl mevkii kuzeybatısı bölgesinden, bir grup Pkk'lı mensupları tarafından saat 10.45 sıralarında ateş açılmıştır.

Ateş açılan helikopter emniyetli bir şekilde Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na inmiş olup, uçuş ekibi tarafından yapılan kontrol sonucunda helikoptere 2 adet merminin isabet ettiği tespit edilmiştir. Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığına sevk edilen bakım ekibi tarafından onarımı yapılan helikopter Diyarbakır ana üs bölgesine dönmüştür. Bölgede silahlı keşif yapmak maksadıyla bir kol taarruz helikopteri görevlendirilmiş ve takviye birlikler sevk edilmiş olup, olay sırasında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmamıştır” denildi.


(ÜN-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT