1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Askerden kaza kurşunu!
Askerden kaza kurşunu!

Askerden kaza kurşunu!

Lice İlçe Jandarma Komutanlığı'nın güvenliğini sağlayan ve 1. Sokak'a bakan nöbet kulübesinden ateşlenen bir mermi Nesime Aksu isimli yurttaşın evinin çatısına isabet etti. Olaya tepki gösteren Aksu, mahallelerinde karakol istemediklerini söyledi.

A+A-

DİYARBAKIR'ın Lice ilçesinde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı'nın güvenliğini sağlayan ve 1. Sokak'a bakan nöbet kulübesinden ateşlenen bir mermi Nesime Aksu isimli yurttaşın evinin çatısına isabet etti. Dün sabah 08.30 sıralarında meydana gelen olayda şans eseri can kaybı ve yaralanma meydana gelmezken, yaşanan olay mahalle sakinlerinde hem tedirginlik hem de huzursuzluğa neden oldu. Olayın hemen ardından görgü tanıkları kulübede nöbet tutan askere tepkilerini dile getirirken, askeri yetkililerin ise olayın nöbetçi kulübesinde nöbet tutan askerin tetiğe yanlışlıkla basması sonucu meydana geldiğini söylediği kaydedildi.

'Karakol istemiyoruz'

Evine kurşun isabet eden Nesime Aksu adlı yurttaş, “tedbirsiz davranış” nedeniyle meydan gelen olaydan kaynaklı askeri yetkililere tepkisi gösterdi. Aksu, “Bana 'yanlışlık oldu' dediler. Çoluk-çocuk herkes evinde, işinde gücündeyken böyle bir olayın meydana gelmesi can güvenliğimizin olmadığının bir göstergesidir. Biz burada karakol istemiyoruz” dedi.

'Bize 90′lı yılları hatırlatıyor'

Yaşanan olaya tepki gösteren mahalle sakinlerinden Yüksel Çaytaş ise, “Kazara patladığı söylenen bir silahtan çıkan kurşun bir eve isabet ediyor. Bu manidar bir durumdur. Sabahın erken saatlerinde herkesin evinin önünde, işinde, gücünde olduğu bir saatte meydana gelen bu olay bize 90′lı yıllarda nöbet kulübelerinden atılan ve insanlara isabet eden kurşunları hatırlatıyor. Bu olayların barış sürecinin sürdüğü bir zamana denk gelmesi ayrıca düşünülmesi gereken bir durumdur. Biz mahalle halkı olarak burada yanı başımızda bir karakol istemiyoruz” diye konuştu.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT