1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aşırı yağmurlar bir evi yıktı
Aşırı yağmurlar bir evi yıktı

Aşırı yağmurlar bir evi yıktı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bir haftadan bu yana etkisini sürdüren sağanak yağış, bir evin yıkılmasına neden oldu.

A+A-

Kulp'a bağlı Ağaçlı beldesi merkez eski mahallede aşırı yağışlardan dolayı Bedri İnce'ye ait 2 katlı evin tamamı yıkıldı. Etkili olan yağışta evi yıkılan ev sahibi İnce, evde 7 kişi ile beraber kaldıklarını olayın meydana geldiği gece uyanık olduklarını ve olaydan yara almadan kurtulduklarını söyledi. Hiç bir şeylerini kurtaramadıklarını kaydeden İnce, tüm ev eşyalarının enkaz altında kaldığını, kalacak yerlerinin olmadığı için komşularına sığındıklarını ifade etti.

Evlerinin yıkılmasından dolayı mağdur olduklarını aktaran İnce, "Geçimlerimizi sağlayabilecek hiçbir gelir kaynağımız yok. Maddi durumumuzda iyi değil. Fakir ve yardıma muhtaç bir aileyiz, Aile geçimimi sağlayamadığımız gibi birde evimiz yıkılınca evsiz kaldığımız için kendi imkanlarımız ile yıkılan evimi onarıp yerine yeni bir ev yapmam mümkün değil. Tüm eşyalarımız enkaz altında kaldığı için ev eşyalarımızı ve giyeceklerimizi alacak imkanlarımız yok. Yetkililerin bize maddi anlamda yardımcı olmasını istiyoruz" dedi.