1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Aşiretin büyük ekmek kavgası video
Aşiretin büyük ekmek kavgası video

Aşiretin büyük ekmek kavgası video

Aynı aşiretten iki çocuk fırından ekmek alma sırası yüzünden tartıştı. Sokağa dökülen aşiret ortalığı savaş alanına çevirdi. Aşireti çevik kuvvet ayırdı.

A+A-

Adana'da aynı aşirete mensup iki ailenin çocuklarının fırından ekmek alması sırasında çıkan tartışma, aşiretin diğer üyeleri de karışınca ortalık savaş alanına dönüştü. Şanlıurfa'nın Güzeller Köyü'nden göç ederek Adana'ya yerleşen Bunimer aşiretinin oturduğu 19 Mayıs, Başak ve Anadolu Mahalleleri'nde meydan geldi. İddiaya göre, sabah 06.00 sıralarında Yüksel ailesinin işlettiği Suskun Oğla Pide Fırını'na gelen Kurman ailesinden iki çocuk, ekmek sırası yüzünden tartıştıkları diğer çocuklarla kavga etti. Kavgayı ayırmak isteyen yaşlı bir kişiyi de darp eden çocuklar evlerine kaçtı.

Olayın iki aile üyeleri tarafından öğrenilmesinin ardından Çukurova Caddesi bir anda savaş alanına dönüştü. Olaya ilk anda müdahale eden polis, tarafları ayırmakta yetersiz kalınca çevik kuvvetten takviye ekip istendi. Taşların ve sopaların havada uçuştuğu kavgada bazı polislerde hafif şekilde yaralanırken, ambulans çatışma bitene kadar mahalleye girerek yaralılara müdahale edemedi.

Çevik kuvvet, biber gazı kullanarak tarafları ayırırken, çeşitli yerlerinden yaralanan 11 kişi Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan birinin bıçaklandığı belirlenirken taş ve sopalarla yaralanan çok kişinin hastaneye gitmediği kendi imkanları ile tedavi oldukları öğrenildi.

Çevik kuvvetin kullandığı biber gazından polisler ve gazeteciler de olumsuz etkilendi. Kavga sırasında evlerin çatılarından atılan kalaslardan dolayı bazı elektrik telleri de koparak caddeye düştü. Bu arada kavgayı öğrenen Bunimer Aşireti Lideri Ali Beyazkuş'un, tarafları barıştırmak için Şanlıurfa'dan Adana'ya gelmek için yola çıktığı bildirildi.