1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Asım’ın Nesli Mehmet Akif’in İzinde konulu konferans
Asım’ın Nesli Mehmet Akif’in İzinde konulu konferans

Asım’ın Nesli Mehmet Akif’in İzinde konulu konferans

DİYARBAKIR- Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Akademi Projesi kapsamında YURTKUR Diyarbakır İl Müdürlüğüne bağlı Selahattin Eyyubi ve Ziya Gökalp Kız Yurtlarında “Asım’ın Nesli Mehmet Akif’in İzinde” konulu konferans verildi.

A+A-

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Timur’un verdiği konferansa öğrencilerin yanı sıra YURTKUR Diyarbakır İl Müdürü Metin Yılmaz katıldı.

Konuşmasında Akif’in samimi üslubuna değinen Timur, Akif’in, hakiki manada hissederek yazdığını belirtti. Mehmet Akif’in yalnızca okunmasının değil, aynı zamanda rol model alınmasının da oldukça önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Timur, “Çünkü yeni yetişen neslin de yalnızca okumaya değil, okuduklarını yaşamaya da ihtiyacı vardır. Bunun için Akif gibi inanarak, hissederek yaşadıklarından hareketle yazan bir şairin izinden gitmenin öneminin yadsınamaz” dedi.


Konferansın ardından YURTKUR Diyarbakır İl Müdürü Metin Yılmaz, Prof. Dr. Kemal Timur’a plaket takdim ederken, Akif’in şiirlerini okuyan öğrencilere de teşekkür belgesi verildi.


(İHA-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT