1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ASİF Diyarbakır temsilciliği açıldı
ASİF Diyarbakır temsilciliği açıldı

ASİF Diyarbakır temsilciliği açıldı

Kısa Adı ASİF olan Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu, Diyarbakır temsilciliği hizmete açıldı.

A+A-
Süleyman Koyun'un başkanlığını yaptığı Dernek, kısa süre içinde yönetim kurulu üyeleri ile merkez ve taşra ilçelerinde de örgütlenerek, çalışmalarının startını verdi.
 
Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır'da, bu gelişmelere paralel olarak, iktisadi, ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bu kapsamda merkezi Gaziantep olan Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu (ASİF) hizmete açılarak, çalışmalarının startını verdi.
 
Derneğin kurucu başkanlığını üstlenen Süleyman Koyun, şunları söyledi:
'Amacımız öncelikle peygamberler, sahabeler ve evliyalar beldesi Diyarbakır'ın ihtiyacını duyduğu böylesi bir dernek çatısı altında, kalıcı ve köklü hizmetler sunabilmektir. Bugün itibariyle yetmişi Aşkın il ve yüzlerce ilçede örgütlenen derneğimiz, son derece geniş kapsamlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte.
 
BASINA DAVET
 
Aile ve sosyal ilişkiler federasyonu (ASİF) Diyarbakır il başkanlığı olarak 8 şubat pazar günü il ve ilçe başkanları olarak mazbatalarımızı Alıyoruz. Basın yayın kuruluşlarının da davetli olduğu yemekli toplantımız, Pazar günü saat 17.00'da gren park otelinde yapılacaktır.
Derneğimiz, ülkemizde ve özellikle Ortadoğu coğrafyasında Afet, savaş olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma gibi muhtelif konularda olabildiğince Ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak, maddi ve manevi katkılar sağlamayı hedeflemektedir. 
 
Bu hedefler doğrultusunda, milli birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacak her türlü çaba ve gayretlerin içinde olmaya çalışacağız.
 
KADINLARIMIZA VE KADINLARIN SORUNLARINA ÖNCELİK TANIYORUZ
 
Kuşkusuz 21. yüzyıl barış, demokrasi ve hoşgörünün egemen olacağı tahayyül edilirken, aksine yaşadığımız coğrafya başta olmak üzere dünyamızın bir çok yerinde savaşlar hüküm sürmektedir. Aşırı kazanç ve kâr hırsı dünyayı geri dönülmez şekilde kirletirken, gelir dağılımındaki adaletsiz dağılım insanlar arasındaki uçurumu gittikçe derinleştirmektedir. Bu nedenle günde binlerce insan evsiz ve barınaksız kalmakta, açlıkla ve tedavisi mümkün olmayan hastalıklarla mücadele etmektedir. İşte tam da bu nedenle hep beraber insanlık için bir arada olmamız gerekiyor.
 
ASİF olarak amacımız  toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek ekonomik, sosyal, kültürel çalışmalar yapmak ve bu yönde çalışmalar yapan, proje üreten kişi ve kuruluşlara katkı sağlamaktır.
 
ASİF il yapısında kadının yeri çok önemlidir. Kadın aile ve toplum arasında bir köprü görevini görür ve sosyal sistemin işleyişine katkısı çok büyüktür. Bu nedenle kadınlar baş tacımızdır. Her zaman kadının ve çocuğun yanında olacak onları destekleyeceğiz. Her zaman fakirin yanında olacağız, kimsesizlerin sesi olacağız ve düşenin dostu olacağız. Hiç bir zaman din, dil, ırk ayrımı yapmayacağız. Herkese eşit davranacağız. Kapımız herkese her zaman açık olacak…'.
 
ASİF YÖNETİM KURULU
 
Yönetim kurulu başkanlığını Süleyman Koyun'un yaptığı ASİF'in başkan yardımcıları ise Halime Kardaş ve Mustafa Güngör.
 
Yusuf Susun Proje Denetleme ve Mali İşler başkanı, Mehtap Halıcı kadın ve sosyal statü hizmetlerinden sorumlu başkan, Rezzan Elaltuntaş Halkla İlişkiler, Yasemin Akan, Gonca İnce Aile ve toplum hizmetlerinden sorumlu başkan, Şahika Mine Kılıç Çocuk Eğitimi Hizmetleri ve yaşlı bakım işlerinden sorumlu başkan, İpek Canik Kültür ve Sanat başkanlığı, Dilan Candan AR-GE başkanlığı, Serdar Yılmaz ceza ve tutuk evleri hizmetleri başkanlığı, Ramazan Karaaslan engelli destek ve hizmet başkanlığı, Zeki Şahin Yerel yönetim ve kırsal kalkınma başkanlığı, Uğur Elaltunkara gençlik ve spor başkanlığı, Neçirvan Menekşe, Ejder Savcu tanıtım ve medya başkanlığı ve Rojda Akan'ın il sekreterliğini yaptığı derneğin, kent genelinde dernek yöneticiliğine yeni ve vizyonel bir bakış açısı getirileceği kaydedildi.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT