1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ashab-ı Kehf Mağarası'nda uyuşturucu imal etmişler
Ashab-ı Kehf Mağarası'nda uyuşturucu imal etmişler

Ashab-ı Kehf Mağarası'nda uyuşturucu imal etmişler

Diyarbakır'da güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, şehrin en önemli manevi mekânlarından biri olan ve Allah dostlarının kaldığı yer olarak bilinen Ashab-ı Kehf Mağarası'nın üzerinde uyuşturucu imal yeri yapıldığı ortaya çıktı. Mağarada 500

A+A-

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sabah saatlerinde zehir tacirlerine yönelik geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Lice kırsalının bazı noktalarını kapsayan operasyon kapsamında, bazı tarlalarda ekili olan kenevirler sökülerek imha edildi.

Jandarma ekipleri, Diyarbakır'ın ve Lice bölgesinin manevi yerlerinden biri olan ve her yıl çok sayıda kişinin ziyaret ettiği Ashab-ı Kehf Mağarası içinde ve çevresinde de arama yaptı. Yapılan çalışmada, mağaranın hemen üzerinde esrar imal yeri kurulduğu ortaya çıktı. Zehir tacirlerinin, çevrede yetiştirdiği keneviri burada kurutup toz haline getirildiği belirtildi. Mağaranın üzerindeki bir bölmede tonlarca kenevire denk gelen 500 kilogram toz esrar ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT