1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Asfaltlama çalışmaları devam ediyor
Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Bağlar ilçesindeki asfalt serim çalışmalarını Medine Bulvarı, Öğretmenler, Emek ve Cengizler Caddesi’nin ardından Sezai Karakoç Caddesi’nde de yürüterek tamamlayan, Yılmaz Güney Caddesi’nin altyapısı tamamlanan son kısmında ve Karanfil 7. Caddede asfalt ç

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Kent merkezinde iki ekiple asfalt seren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı asfalt ekipleri, Kayapınar ilçesinde Yılmaz Güney Caddesi’nin Metropol kavşağından Tekel Caddesi’nin birleştiği alanda asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bağlar ilçesinde ise Medine Bulvarı, Emek, Öğretmenler ve Cengizler Caddesi’nin ardından asfalt serimine Sezai Karakoç Caddesi’nde devam ederek tamamlayan ekipler, Karanfil  7. Caddede asfalt serimine devam ediyor.  Ekipler ayrıca asfalta hazır hale getirilen Yeni Hal Caddesi’ni 31 Ağustos Pazartesi gününden itibaren asfaltlamaya hazırlanıyor.

Yama çalışmaları yapılıyor

Kayapınar ilçesindeki Nazım Hikmet Caddesi’nde yol yapım çalışmalarını sürdüren ekipler, yama çalışmalarına da Eğil ilçesi, Körtepe Çiçekliyurt Grup Yolu ve Hattat Hamit Aytaç İlkokulu civarında devam ediyor.

Çalışmalar ekim sonuna kadar sürecek

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda çalışmalarını ekim ayının sonuna kadar sürdürmeyi hedefliyor.  Bu yılki sezonu 260 bin ton asfalt üretip, 190 kilometre asfalt serme hedefiyle açan, kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 30 Nisan’dan bu yana kentin ana arterlerine yaklaşık 160 bin ton asfalt serdi.

Yol açmaya ve düzenlemeye devam eden Belediyemiz, kırsal tüm ilçelerde 1110 kilometre yol, asfalt ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler