1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Asfalt çalışması gece de sürdü
Asfalt çalışması gece de sürdü

Asfalt çalışması gece de sürdü

Asfalt sezonunun açılmasıyla yağmursuyu drenaj sisteminin tamamlandığı yerlerde çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi dün gece Fiskaya bölgesinde bulunan hastane yoluna sıcak asfalt döktü.

A+A-
Asfalt çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı da yakından takip etti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartlarının uygun hale gelmesiyle kent merkezinde ve kırsal ilçelerde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, dün kentte bir ilke imza atarak, asfalt çalışmasını gece gerçekleştirdi. Kentteki trafik akışının aksamaması ve yurttaşların işe, hastaneye gidiş gelişlerde sorun yaşamaması amacıyla asfalt dökümünü gece saatlerinde gerçekleştirdi.
 
Diyarbakır'ın en işlek caddelerinden olan, hastane ve üniversite bağlantılı yol güzergahında bulunan Fiskaya Mahallesi'nde gece saatlerinde çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, yolu asfaltladı.
 
Anlı da takip etti
 
Gece saatlerinde Fiskaya Mahallesi'ne gelen Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı da çalışmaları yerinde izledi. Sıcak asfalt dökümü konusunda Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan'dan bilgi alan Anlı, asfalt dökümü ve sermede çalışan işçilerle bir süre sohbet etti.
 
Öte yandan asfalt çalışmalarını kent merkezi ve tüm ilçelerde, 2015 yılının sonuna kadar hava şartlarının el verdiği süre içerisinde devam edecek ve kent merkezindeki yollara 8 metre genişliğinde 7 santimetre kalınlığında toplam 260 bin ton asfalt serilecek. Çalışmalar 3 ekiple sürdürülecek.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT