24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Asansör bakımı protokolü imzalandı

Asansör bakımı protokolü imzalandı

17 Ekim 2014 Cuma 09:42

VAN- Van merkez Edremit Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası arasında asansörlerin denetimleri için protokol imzalandı.

Edremit ilçe sınırları içerisinde bulunan bina asansörlerinin denetiminin yapılmasına ilişkin Edremit Belediyesi ile Makina Mühendisler Odası arasında protokol imzalandı. Edremit Belediyesi Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan protokol dolaysıyla Makina Mühendisleri Odası Van İl Temsilciliği Oda Başkanı Mehmet Zeki Bukay ve Faruk Anaran'ı kabul etti.
 
Belediye'de konuya vakıf teknik personelin de hazır bulunduğu protokol antlaşmasının imzalanmasından önce asansörlerin denetimini yapacak olan Makine Mühendisleri Odası yetkilileri Van'da şimdiye kadar asansör denetimlerine ilişkin yapılan çalışmalara ilişkin teknik bilgilendirmede bulundu. Yapılan protokolle binalarda bulunan asansörlerin periyodik bakımlarını yaparak, vatandaşların can ve mal kaybı önüne geçildiğini belirten oda yetkilileri, Van il sınırları içerisinde daha önce mevcut bulunan asansörlerde yapılan incelemelerde çoğunluğunun gereken standartlarda monta edilmediğini tespit ettiklerinin bilgisini verdi.Yeni uygulamaya başlanılacak kart sitemine göre eğer bir asansör gereken standartlara göre yapılmış ise yeşil kart, asansörün kısmi de olsa eksikleri varsa sarı kart, bir diğer ve en önemlisi ise kırmızı karttır, bu kartın olduğu asansörlerin yanlış monta edildiğini, eksiklerinin olduğunu ve kesinlikle kullanılmaması gerektiğini belirtti..
 
“VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR”
 
Konuya ilişkin bilgi veren Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin,ülke genelinde eksik denetimlerden kaynaklı başta asansör ve benzeri tekniki donatılar kazalarında onlarca yurttaşın öldüğünü bir çoğunun da hem maddi hem manevi anlamda büyük mağduriyetler yaşadıklarını söyledi. Edremit Belediyesi olarak ilçe sınırları içinde bulunan ve asansörlü taşıma sisteminin olduğu tüm alanlarda denetimler yapmak ve halkın daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yaşamını sürdürebilmesinin sağlanması adına böylesi bir protokol imzaladıklarını aktaran Çetin; bu denetimlerin sağlıklı yürütüleceğine tüm denetimci teknik personelin büyük bir hassasiyetle yaklaşacağını ifade etti.
 
(EKİP-ŞAK-Y)
Okunma Sayısı : 3903
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com