28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61

Asansör bakımı için protokol

Asansör bakımı için protokol

02 Ekim 2012 Salı 14:04

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçe Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, ilçede bulunan binalardaki asansörlerin periyodik bakımı için Diyarbakır Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkan Vekili Gurbet Örçen ile 2 yıllık protokol imzaladı.

Protokolün imzalanması sırasında konuşan Başkan Kurbanoğlu, ilçede bulunan binaların asansörler bakımlarının periyodik olarak yapılmasının insan hayatı için önemli olduğunu vurgulayarak, Yenişehir ilçesinde asansör kazalarının önüne geçmek için Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi ile söz konusu protokolü imzaladıklarını söyledi.

Kurbanoğlu, belediyelerin çalışmalarını sivil toplum kurumlarıyla ortaklaştırdıklarını, bu protokolün de sivil toplum kurumlarıyla yapılan çalışmalardan olduğunu belirterek, “Kentimizdeki dinamiklerle sivil toplum örgütleriyle sürekli diyalog içersindeyiz. Yürüttüğümüz çalışmaları ortaklaştırıyoruz. Özellikle teknik konularda odalarımız ile sürekli diyalog içerisindeyiz” dedi.

Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkan Vekili Gurbet Örçen'den protokolün uygulanması sırasında yurttaşların mağdur edilmemesini isteyerek, “İmzaladığımız bu protokol bina sakinlerini mağdur etmemelidir. Yapılacak periyodik bakımlarda bina yöneticileri ile sürekli diyalog içerisinde kalınmalıdır. İmzaladığımız bu protokol asansör kazalarını büyük ölçüde engelleyeceğini düşünmekteyiz. İnsanlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden önemlidir” dedi.

Protokolün imza altına alınmasından sonra Yenişehir belediye başkanına teşekkür eden Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkan Vekili Gurbet Örçen de vatandaşların can güvenliği için bu protokolü imzaladıklarını söyledi. Örçen, Belediye Başkanı Kurbanoğlu'nun vatandaşların mağdur edilmemesine yönelik açıklamalarını dikkate alacaklarını söyleyerek, yürütülecek çalışmanın asansör kazalarının önüne geçileceğini ve can güvenliğini artıracağını vurguladı.

Okunma Sayısı : 9345
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com