1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Aşamalı olarak kapanacak
Aşamalı olarak kapanacak

Aşamalı olarak kapanacak

Diyarbakırspor'da yönetimin 7 Eylül Cumartesi günü yapılmak üzere kongre kararı alması ve aynı ismi taşıyan Yeni Diyarbakırspor'la aynı çatıya gireceklerini açıklamasından sonra futbolcular lisans belgelerini alarak kulüpten ayrılırken,takımın lige katılm

A+A-

LİGE KATILMAYARAK KAPANACAK

2 ay boyunca takımı çalıştıran Teknik Direktör Emin Sevmiş,istifa ederek Erganispor'un başına geçerken 50 milyona varan borçlardan dolayı kulübün yaşamasının imkansız olduğunu açıklayarak çekilen yönetimin kararından sonra Ali Gaffar Okkan Tesisleri'ne akın eden futbolcu yakınları,futbolcuların resmi kayıtlarını alıyor.

22 Eylül'de başlayacak olan ligin ilk haftasını bay geçecek olan Diyarbakırspor, 29 Eylül'de deplasmanda oynayacağı Kurtalanspor maçına çıkmayacak. Bölgesel Amatör Lig'den ihraç edilecek olan Diyarbakırspor'un daha sonra resmi yollar ve yargı kararıyla ihraç edilmesi bekleniyor.

ÇÖKÜŞ 2009'DA BAŞLADI

1968 yılında kent futbolunun ezeli iki rakibi Diclespor ve Yıldızspor'un birleşmesiyle kurularak aynı yıldan itibaren 12 sezon Süper Lig,8 yıl 3.Lig ve 25 yıl da 2.Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'un çöküşü 2009-201- sezonunda başladı. 2009-2010 sezonunda Süper Lig'e veda eden Diyarbakırspor,daha sonra ara vermeden 4 sezon içinde Süper Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e kadar düştü. Süper Lig'de mücadele ettiği 2009-2010 sezonundaki yabancı futbolcu alacaklarından dolayı FİFA düzeyinde çok sayıda dosyası olan kulübün 12 milyon TL dolayında transfere engel borcu ve toplamda 50 milyon TL'ye yakın borcu olduğu ifade ediliyor.

İLKLERE İMZA ATMIŞTI

45 yıllık tarihinde ayrıca 2 kez Türkiye Kupası yarı finali,2 kez Türkiye Kupası çeyrek finali ve 1 kez de Süper Lig 4.'lüğü olan Diyarbakırspor,Doğu ve Güneydoğu'dan Süper Lig'e çıkan ilk takım oarak da tarihe geçmişti. Aynı zamanda 1978-79 sezonunda Türk futbolunun '4 büyükleri' olarak kabul edilen Trabzonspor,Fenerbahçe,Beşiktaş ve Galatasaray'u yenen Diyarbakırspor, bu takımların hepsini bir sezonda yenen ilk Anadolu takımı ünvanını da elinde bulunduruyor.

Aynı adı ve renkleri taşıyan Yeni Diyarbakırspor'un bünyesine girerek kulübün adının yaşatılması amaçlanıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum