1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Arzu ve Moukhtar ailelerinin mutlu günü
Arzu ve Moukhtar ailelerinin mutlu günü

Arzu ve Moukhtar ailelerinin mutlu günü

Arzu ve Moukhtar aileleri, dün akşam çocuklarını evlendirerek, hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

A+A-
Moukhtar ailesinin kızı Siman Moukhtar ile  Arzu ailesinin oğlu Veysel  Arzu,dün akşam yapılan düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. 
 
Diyarbakır  çınar ilçesinin tanınmış ailelerinde Çınar Eski Belediye başkanı Vecdi Arzu'nun oğlu Veysel Arzu sade bir düğün töreniyle Dünya evine girdi.
 
Şatopark düğün salonunda yapılan düğün töreninde, genç çiftin aileleri, yakınları, dostları, muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, iş adamları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
 
Birbirinden güzel yöresel oyunların oynandığı düğün töreninde,mahalli sanatçı Natık Uncu, Türkçe ve Kürtçe seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla, katılımcılara unutulmaz saatler yaşattı.
 
Gece boyunca bol bol halay çeken, delilo oynayan ve zaman zaman söylenen parçalara eşlik eden davetliler,Güzel  bir gece yaşadılar.
 
Gelin Siman Moukhtar  babası Rüştü Moukhtar ile, damat Veysel Arzu'nın babası Vecdi Arzu , misafirlerini kapıda karşılayarak, büyük bir misafirperverlik örneği sergilediler.
Gece boyunca, sık sıkı masaları dolaşarak, konuklarıyla ilgilenen dünürler Vecdi Arzu  ve Rüştü Moukhtar , düğün bitiminde yine misafirlerini araçlarına kadar uğurlamayı da ihmal etmediler.
 
Mutlulukları gözlerinden okunan Siman Zozan ve Veysel çiftinin ise mutlulukları görülmeye değerdi.
 
Akşamın ilerleyen saatlerine kadar süren gece boyunca, eğlenen davetliler ise, mutlu ayrıldıkları düğün sonrası, hayatlarını birleştiren genç çifti ve ailelerini kutlayarak, bir ömür boyu mutluluklar dilediler.
 
Damat gelin salona girerken büyük alkış aldı
 
Çınar Eski Belediye başkanı Vecdi Arzu şunları söyledi çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun düğünümüze gelerek bizleri onurlandıran akrabalarım sevenlerimiz tüm dostlarımız sonsuz teşekkür ediyorum darısı tüm bekarlarımızın başına dedi.
 
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT