1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Arzu, Aksoy ile ilçeleri gezdi
Arzu, Aksoy ile ilçeleri gezdi

Arzu, Aksoy ile ilçeleri gezdi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Kutbettin Arzu ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy Çüngüş, Çermik ve Ergani İlçelerini ziyaret etti.

A+A-

Günün ilk ziyaretini Çüngüş ilçesine gerçekleştiren Bakan Arzu ve Vali Aksoy’u burada Çüngüş Kaymakamı Ahmet Başer ve yetkililer karşıladı. Kaymakamlık makamında Bakan Arzu ve Vali Aksoy’a ilçe hakkında brifing veren Kaymakam Başer, ziyaretlerinden ötürü Bakan Arzu ve Vali Aksoy’a teşekkür etti.


Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çüngüş Belediyesine geçilerek burada Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ile bir süre görüşüldü. Görüşmenin ardından Bakan Arzu ve Vali Aksoy ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Esnaf ziyaretinin ardından Bakan Arzu ve Vali Aksoy Çermik İlçesine geçmek üzere Çüngüş’ten ayrıldı.
Günün ikinci ziyareti Çermik İlçesine yapıldı. Bakan Arzu ve Vali Aksoy’u burada Çermik Kaymakamı Remzi Demir ve kurum müdürleri karşıladı.


Kaymakam Remzi Demir tarafından verilen Brifing’in ardından Bakan Arzu ve Vali Aksoy İlçe esnafını ziyaret ederek esnafın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Esnaf ziyaretinin ardından Çermik Belediyesini ziyaret eden Bakan Arzu ve Vali Aksoy’u burada Belediye Başkanı Mehmet Akdağ ve yetkililer karşıladı. Belediye Başkanı ile makamında bir süre görüşen Bakan Arzu ve Vali Aksoy daha sonra Ergani İlçesine geçmek üzere Çermik’ten ayrıldı.


Günün son ziyaretini Ergani İlçesine gerçekleştiren Bakan Arzu ve Vali Aksoy burada ilk olarak Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz’u ziyaret etti. Kaymakam Yonsuz’dan İlçe hakkında brifing alan Bakan Arzu ve Vali Aksoy daha sonra, önceki ilçe ziyaretlerinde olduğu gibi esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Bakan Arzu ve Vali Aksoy Diyarbakır’da programlarına devam etmek üzere Ergani’den ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler