1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Arzakçı'dan Diyarbakırspor değerlendirmesi
Arzakçı'dan Diyarbakırspor değerlendirmesi

Arzakçı'dan Diyarbakırspor değerlendirmesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Abdullah Arzakçı, dün Yeni Diyarbakırspor ile Denizli Büyükşehir Belediyespor karşılaşması sırası ve sonrasında çıkan olaylara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, tüm kent bileşenlerinin Yeni Diyarbakırsp

A+A-
Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Abdullah Arzakçı, dün Yeni Diyarbakırspor ile Denizli Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan ve hakemin 96'ncı dakikada konuk ekip lehine verdiği penaltı nedeniyle olaylara neden olan karşılaşmaya ilişkin açıklama yaptı.
 
 
Yaşanan olayların Diyarbakır ve Diyarbakırspor'a mal edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Arzakçı, Yeni Diyarbakırspor taraftarlarının bu sezon oynadığı tüm maçlarda centilmenlik örneği sergilediğini vurguladı.
 
 
Ayrıca birçok maçta hakemleri kulüp yönetimi tarafından mesaj yayımlanarak, tebrik edildiğini ifade eden Arzakçı, “Dünkü maçta ise takım 1-0 galip durumda ve finale çıkmak üzereyken hakemin uzatma dakikalarında penaltı sonrası yenilen gol ile Diyarbakırspor'un finale çıkma şansını kaybetmesi üzerine penaltı kararına tepki gösteren taraftarlar sahaya indi. Bunun üzerine maçın bitiş düdüğü çalmadan karşılaşma tatil edildi. Yaşananlar üzücü ancak Diyarbakırspor yıpratılmamalı ve daha çok sahiplenilmelidir. Yeni Diyarbakırspor'a kentin tüm bileşenleri, siyasiler, yerel idareciler ve sivil toplum kuruluşları sahip çıkmalıdır” dedi. 
 
 
(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT