1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arzakçı, Diyarbakır'dan Bağımsız aday
Arzakçı, Diyarbakır'dan Bağımsız aday

Arzakçı, Diyarbakır'dan Bağımsız aday

Diyarbakır'lı iş Adamı Abdullah Arzakçı,2015 Türkiye genel seçimleri, 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçilmesi için yapılacak genel seçimlerde Diyarbakır'dan Bağımsız aday olacağını açıkladı.

A+A-
Diyarbakırlı İşadamı bağımsız adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Abdullah Arzakçı milletvekili olması durumunda Diyarbakır'ın sorunlarının çözümü ve kalkınması  için çalışacağını ayrıca Çözüm ve Barış sürecinin desteklenmesi gerektiğini ve kendisininde seçilmesi durumunda Çözüm ve Barış sürecine katkı sunacak her türlü çalışmayı yapacağını belirtti.
 
Arzakçı, "2015 Türkiye genel seçimleri, 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçilmesi için yapılacak genel seçimlerde Diyarbakır'dan Bağımsız aday olma kararı aldım.Milletvekili olmam durumunda Diyarbakır'ın sorunlarının çözümü ve kalkınması için özellikle çalışmalar yapacağım, Amacım Diyarbakır'ın hak ettiği hizmeti alabilmesini sağlamak, Benim Diyarbakır ile ilgili büyük projelerim var bunları hayata geçirttmek için Mecliste klasik el kaldır indir görevini yapmayacağım, Diyarbakır'a hizmet gelene kadar kürsüyü meşgul edeceğim.
 
Ayrıca Demokrasi adına ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Hükümetin demokratik açılım kapsamında hayata geçirdiği Çözüm ve Barış süreci Güneydoğu'yu çok rahatlattı. Bunun önümüzde ki yıllar içinde daha da güzelleşeceğine inanıyorum. Yurtdışından bir çok ülkeden yatırımcı geldi. Bu çözüm süreci bölgeye çok katkı sağladı.
 
Krizler olursa Türkiye çıkmaza girer. Çözüm ve Barış süreci mutlaka devam etmelidir,artık bu tür çatışmaların olmasını istemiyorum,Diyarbakırımızı ve bölgemizi kalkındıracak projeler artık konuşulmalı ve hayata geçirilmeli,ilimizde bu potansiyel fazlasıyla var,Bağımsız Milletvekili seçilmem durumunda Çözüm ve Barış sürecine katkı sunacak her türlü çalışmayı yapacağımı da özellikle belirtiyorum.'' Dedi.
 

HABERE YORUM KAT