1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Artık ortaöğretimde başörtüsü serbest'
'Artık ortaöğretimde başörtüsü serbest'

'Artık ortaöğretimde başörtüsü serbest'

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Artık ortaöğretimde başörtüsü serbest bırakıldı." dedi.

A+A-
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
Bülent Arınç, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır." dedi.
 
UYUŞTURUCUYA KARŞI SAVAŞ
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bakanlar Kurulu toplantısında ağırlıklı olarak uyuşturucuyla mücadele konusunu görüştük. Ve önemli bir denetim mekanizması üzerinde çalışıyoruz. Bu konu üzerinde tam 4 saat sürdü görüşmemiz." şeklinde konuştu.
 
ORTAÖĞRETİMDE BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜ
 
Bülent Arınç, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır. Yarın ve bir sonraki gün yayımlanabilecek. Bununla ortaöğretim kurumlarında başörtülü olarak öğretime devam edilebilecek. Öğretim hayatımız için hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
46 REHİNENİN KURTARILMASI
 
Arınç, "Değişen bir şey yok. 46 yurttaşımızın kurtulmaları değişen tek şey. IŞİD veya başka örgütlerle mücadelede Türkiye mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Adı ne olursa olsun, pkk'yı sona erdirmek için ortak bir tavra ihtiyaç var." diye konuştu.
 
Arınç, "Irak'ta yaşanan olayları biliyoruz, pek çok pkk var isim var. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız, pkk'nınn etkisiz hale gelebilmesi için onu oluşturan sorunların ortadan kalkması gerektiğini söylüyor." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT