1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Artık esrar partisi yok
Artık esrar partisi yok

Artık esrar partisi yok

Kayapınar Belediyesi madde bağımlıların mekanı haline gelen bir inşaatın çevresini vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine tüm açık alanları duvarla kapattı. Uygulama, vatandaşlara rahat nefes aldırdı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi, madde bağımlıların mekânı haline gelen inşaatın çevresini vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine inşaat giren tüm açık alanları duvarla kapatarak sorunu çözdü. 7 yıl önce arsa sahibi ile inşaat sahibi arasında çıkan ve cinayetle sonuçlanan olay sonrası yapımı duran inşaat, madde bağımlıları ve kötü alışkanlıklara bulaşan gençlerin mekanı haline gelmişti. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Kayapınar Belediyesi tarafından inşaata giren tüm açık alanlar duvarla kapattı.
 
BELEDİYE AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Belediyeye bağlı Fen İşledi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “ 7 yıl önce arsa sahibi ve inşaat yapanlar arasında çıkan anlaşmazlıktan kaynaklı tartışma cinayetle sonuçlandı. O tarihten bu yana yedi katlı inşaata çalışmalar durdu. Vatandaşlardan gelen madde bağımlıları tarafından inşaatın kullanıldığı ve çevreye rahatsızlık verdikleri şikâyetleri üzerine inşaat giren tüm açık alanlar duvarlarla örülerek önlem aldık. İnşaatın bahçesinde temizlik yaptık “ denildi.

HABERE YORUM KAT